ВМРК

Субота, 04 Травня 2024, 06:08:26

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Всього матеріалів в каталозі: 64
Показано матеріалів: 61-64
Сторінки: « 1 2 ... 5 6 7

Корупція - не злочин?
Корисна | Переглядів: 448 | Додав: Muhaulyk | Дата: 01 Грудня 2012 | Коментарі (0)

      "Як Ви яхту назвете, так вона і попливе" — це крилатий вислів з мультфільму про капітана Врунгеля без перебільшення актуальне до будь яких сфер життя. Наприклад, вчені стверджують, що успішний день розпочинається з ранку, отже, життя в цілому безпосередньо залежить від початку дня. У відомих бізнесменів, як правило, є чіткі правила, з яких вони розпочинають свій день.
       Опитування проведене серед декількох великих босів дозволило визначити ряд правил, яких має дотримуватися людина на початку дня, якщо вона хоче бути успішною. Отже, щоб день був вдалим:
         1. Не втрачайте час на перевірку пошти і на довгі ділові посиденьки.
        Намагайтеся не заглядати до своєї поштової скриньки принаймні до 10 години ранку. Якщо щось терміново потребуватиме Вашої уваги, Вам зателефонують, а не будуть надсилати електронні листи.
         2. В першу чергу займіться справами, які Ви найбільше не любите.
       Справа в тому, що чим ближче наближається вечір, тим гіршою стає продуктивність праці. Тому бізнесмени рекомендують спочатку робити найважчу для себе, поки ресурси знаходяться на піку можливо стей.
         3. З ранку завжди складайте перелік завдань, які найбільш важливі і, які потрібно виконати в першу чергу. Викреслюйте їх із переліку в міру виконання.
         Залишайте другорядні завдання на потім, навіть якщо Ви не встигнете їх зробити, нічого страшного не відбудеться, а ось якщо Ви не виконаєте щось важливе, це може мати негативні наслідки для Вашої справи.
         4. Думайте про людей, що оточують Вас
         Перед тим, як щось зробити або прийняти якесь рішення, подумайте про те, чи не вплине воно на швидкість або можливість виконання завдань, намічених членами Вашої команди. Команда і, зокрема, її злагоджена робота — запорука Вашого успіху.
         5. Весь час нагадуйте собі про свої високі цілі.
         Перевіряйте свої дії і рішення на адекватність і доцільність, щоб вони служили виконанню найвищої мети, а не Вашим миттєвим бажанням.
         6. Використовуйте кожну хвилину з користю.
         Чи замислювалися Ви над тим, скільки часу даремно йде на проїзд у транспорті, на простій у пробках, на очікування у чергах і т.п.? Не витрачайте час даремно. Подумайте, як можна провести цей час з користю для своєї справи. Можливо, певні питання Ви можете обговорити з колегами телефоном, перебуваючи у пробці і не чекаючи особистої зустрічі.
Корисна | Переглядів: 1325 | Додав: Muhaulyk | Дата: 24 Листопада 2012 | Коментарі (0)

   ВНЗ можна порівняти з вищою кухнею, на якій готують найкращих "кулінарів" у своїй сфері. 
   Одні вивчають економічну ситуацію ринку і як вигідніше себе продати, інші інвестують час і гроші на те, щоб зарезервувати собі найпопулярніше місце в професійному меню, хтось відстоює права масових продуктів, а хтось одразу тяжіє потрапити в лігу екзотичної пропозиції.
     Але ця диференціація наступає трохи пізніше. Здебільшого, середньостатистичне життя студента починається з того, що він з самісінького початку потрапляє до згрупованої "солянки" різнорідних інгредієнтів, які не раз ще будуть змішані у вузівському казанку.
     Для того, щоб вдало пройти всі адаптаційні кола, зарекомендувати себе "ще тим фруктом" з перчиком на додачу та родзинкою до десерту, і, врешті-решт, визначитися з тим, до якої "кухні" хотілося б приєднатися - можна скористатися декількома законами "Вищої кулінарії", які будуть актуальними і для студентського життя:

   Закон № 1. "Каши из топора не сваришь" або будь всебічною особистістю! 

    Сьогодні мало бути просто студентом, сьогодні, у час численних інформаційних потоків і технологій, потрібно бути готовим проявити себе в різних іпостасях. 
    Кожен з нас є за правом особистістю з претензією на індивідуальність. У сучасному суспільстві формується потреба в новому типі особистості, яка є носієм таких якостей як практичність, ініціативність, здатність орієнтуватися в ринкових умовах, динамічність, постійне прагнення до розвитку, інтелектуальна розвиненість. Студентство є найбільш інтелектуальною, творчо розвиненою і прогресивною частиною молоді, найважливішим фактором політичного, духовного та економічного перетворення будь-якого суспільства, українського зокрема.
     Тому, чим більше ти маєш сьогодні граней, тим дорожчим і ціннішим ти будеш діамантом. Не зупиняйтеся ніколи в пошуку своїх талантів, чим більше ти розкриєш у собі приховані потенціали сьогодні, тим "смачнішим" і насиченішим стане твоє життя вже завтра. 

       Закон № 2. "У міру солі та перцю" або експериментуй з розумом! 

Усі ми знаємо, що хоч на йоту перестаратися з приправами і страва може бути зіпсованою. Мистецтво кулінарії відточує свої навики до найтонших деталей, будуючи свою систему правил.
     У мистецтві соціуму також існують свої соціальні правила, які включають у себе систему уявлень, що становить певний шаблон поведінки, необхідний для здійснення спільних узгоджених дій. Ці норми або правила вироблені суспільством чи групою людей у процесі їхньої життєдіяльності. До них також відносять звичаї та традиції. 
      Студентство - яскравий приклад соціальної групи, яка за складом є достатньо мобільною та різнорідною, однак звичаї та традиції зберігаються від моменту їх започаткування, набираючи лише певної часової окраси сьогодення. Тому стати "своїм", пройшовши всі адаптаційні рівні, можна дуже швидко. І так само швидко, знехтувавши груповими цінностями та нормами, можна опинитися серед числа аутсайдерів. 
       Мова йде не про те, щоб комфортно підпорядковуватися групі, а про повагу до середовища, в якому знаходишся, і про врахування його особливостей та традицій.
       Якщо ж група тебе не влаштовує, з певних причин, у ній ти не відчуваєш себе комфортно або ніяк не можеш знайти у ній своє місце, не поспішай робити необдумані кроки завчасно. Перед тим як щось піддати критиці, засудити або зламати, потрібно бути готовим запропонувати щось навзаєм. Порожнє голосіння про те, що "всі не такі…, все не так…, а я так не буду…, а я так не хочу..." завжди буде залишатися змістовно порожнім. Тому, як мінімум, пропонуючи загалу новий спосіб приготування "своєї фірмової страви", у тебе має бути не лише ефемерний рецепт, а й реальні інгредієнти і технологія доведення його до готовності. Щоб ненароком не лишитися голодним: коли від страви відмовився, а своя згоріла від голослівної зарозумілості.
       Тож, експериментуйте, але з розумом!

     Закон № 3. "Лежачого хліба ніде нема" або будь активним і сам конструюй своє майбутнє! 

Традиції і звичаї - це добре, це те, що дає основу для старту та підтримку для росту. Колись цієї основи було достатньо, щоб вдало та успішно інтегруватися у майбутнє. Однак, у ХХІ столітті, у добу надшвидкісних змін і новоутворень, у добу численних особистісних виборів і ролей, у добу різноманітних соціальних провокацій і реформ, цієї основи стає замало. Часто вона не в силах утримати на своїх плечах вагу нового століття і масу сучасних запитів. Якщо ще в минулому столітті, не менш реформаційному, набагато простіше було уявити і спрогнозувати своє майбутнє з позиції держави, соціуму, групи, то сьогодні відповідальність і авторство написання життєвого сценарію виключно надається самій особистості.
        "Історії не відбуваються у реальному житті, вони, радше, конструюються людьми в їхніх головах”, - цю істину відомий психолог Брунер покладає на відповідальність самої людини. Сьогодні мало вміти просто читати, сьогодні варто і актуально ставати самим автором і режисером свого власного життя. Активна позиція або ж, як називають її психологи, суб’єктність індивіда, дозволяє йому бути не пасивним об’єктом у соціальній грі, а й вагомо впливати на її перебіг, можливість внесення своїх правил, а то й створення своєї власної гри. 
          Якщо ж ви все-таки обрали активну позицію, то будьте готові до випробувань, до так званої перевірки вас на міцність, де вам знадобляться і ваша сміливість, і ваш розум, і усі ваші сильні якості. Бо лише так ви зможете відчути цю тонку межу контрасту: де обставини і світ грають вами, а де ви вже самі задаєте тон і активно дієте.
          Студентство - це період переструктурування і, часто, у певному розумінні, закладення і фіксування вже остаточних особистісних та соціальних позицій. І якщо саме в цей період ви закладете звичку бути активним по відношенню до власного життя, то можете бути спокійними щодо власного майбутнього. Хіба не в цьому весь смак свободи, такої бажаної для молодої людини? Коли тебе не смикають за мотузочки різноманітні фатуми, а коли твоє Завтра активно і творчо розбудовується вже в Сьогодні.
    Тож, поки ви освоюєте ази своєї професійної "кухні", можете скористатися цими, на перший погляд, простими законами. Однак, усі ми знаємо, що володіти інформацією замало - потрібно діяти! Можна все життя збирати колекцію найвишуканіших рецептів страв з усіх куточків світу, а так жодного разу і не приступити до приготування хоча б однієї з них. Тому не зволікайте в діях, поважайте традиції, які дають вам ресурс, а далі рухайтесь уже самостійно, експериментуйте і творіть, щоб ваше життя наповнилося найрізноманітнішими смаками і було прикрашене пікантними нотками вашої індивідуальності! 

   Мирончак Катерина | http://ya-student.com.ua/ 

Корисна | Переглядів: 1297 | Додав: Muhaulyk | Дата: 22 Вересня 2012 | Коментарі (0)

     Ще вчора, людина, яка знала 2 - 3 іноземні мови, більшості людей в нашій країні здавалася, ну, дуже розумною, а вміння говорити 6 - 8 мовами - було ознакою геніальності. Сьогодні ж ставлення до полілінгвізму в корені змінилося: знання 2-3 іноземних мов стало нормою життя, перевагою, яка забезпечує престижну роботу, можливістю подорожувати світом. А поліглотів - людей, що володіють багатьма мовами, сприймають вже не як щось дивовижне, а як нормальне явище, якого вимогаэ час. На думку фахівців, що вивчають феномен поліглоссіі, людей, які не в змозі вивчити 2 - 3 іноземні мови, не існує. Не може такого бути, скажете Ви, більшість з нас вчило іноземну мову в школі, а деякі навіть дві, а розмовляти нею вільно не можуть. І матимете рацію. 
     Дійсно, велика частина випускників загальноосвітніх шкіл, на порозі випуску не можуть похвалитися знанням іноземної мови на тому рівні, щоб вести вільний діалог з носієм мови. І це при тому, що 10 років дитина зубрила мову, отримувала оцінки, читала тексти і виконувала всілякі завдання. А в підсумку, окрім позначки в атестаті, нічого не може свідчити про те, що іноземна мова учнем освоєна. Хоча для того, щоб вивчити будь-яку мову, на рівні вільного спілкування, знадобиться не більше 3 - 4 місяців. У чому ж причина такої низької якості знань, які дає школа. Насправді, освітні стандарти передбачають знання мови на достатньому для спілкування, листування й перегляду фільмів і телепередач рівні. Однак на ділі похвалитися мовними навиками школярі не можуть і причин цьому кілька:
      1. Об'єктивна причина, яка полягає в тому, що: українцеві оволодіти англійською або німецькою мовами буває досить складно через суттєві граматичні і лексичниі відмінності, тоді як німцеві англійська дається легко, так як ці дві мови налжать до однієї мовної групи, а значить, у багато чому схожі.
       2. Бюрократизм школи, який підміняє реальне виконання програми, формальним проходженням матеріалу. У підсумку на папері учень отримує всі необхідні знання, а в реальності йому викладається предмет, який не занурює в мовне середовище, а в загальних рисах, на правилах і нудних текстах знайомить з мовою.
       3. Методично неграмотна побудова системи навчання іноземної мови, за принципом: вчити всьому підряд. Відомий персонаж Шерлок Холмс говорив:. ". Людська голова," це горище, і багато людей забивають його всякою нісенітницею А потім, коли їм необхідно дістати щось потрібне, воно заховане так далеко, що до нього не дістатися"Саме за такою схемою будується методика навчання іноземної мови в школі. Учневі дається багато не потрібної інформації, і в цій купі знань відсортувати "зерна від полови" найчастіше практично не реально.
       Можна ще довго критикувати школу, виправдовуючи тим самим своє незнання іноземної мови на належному рівні, проте істина полягає в тому, що: "Порятунок потопаючого - справа рук самого потопаючого".
                                 Стратегія вивчення іноземних мов
     Якщо шкільна концепція вивчення іноземної мови, не дала позитивних результатів і з тріском провалилася, не впадайте у відчай, а беріть кермо навчання в свої руки.
      На початковому етапі необхідно мати чітку мотивацію, наприклад, я хочу вивчити мову, тому що:
- мені потрібна престижна робота;
- я планую відправитися в подорож;
- предмет мого обожнювання говорить тією чи іншою мовою і щоб розуміти один одного однієї мови любові недостатньо;
- для успішного розвитку бізнесу мені просто необхідне знання мови і т.д.
       Наступним кроком стане позбавлення від страху перед іноземною мовою. Психологи стверджують, що більшість дорослих людей мають стійке переконання, що вивчити мову швидко і якісно вони не зможуть, іншими словами у них присутній так званий мовний бар'єр. При цьому більшість поліглотів впевнені: навіть людина, що не відрізняється феноменальною пам'яттю, протягом усього життя здатна вивчити до 6 мов, дотримуючись простих правил, а саме:
      1. Займайтеся регулярно, але не тривало. Так, на багато ефективніше займатися кожен день по годині, ніж один раз на тиждень, але 7:00. Якщо у вас немає можливості виділити протягом дня годину на заняття, присвячуйте цього по 15 хвилин чотири рази на день. Це може бути час, коли ви їдете на роботу і назад додому, перерва на обід або вечірній релакс.
      2. Перетворіть навчальний матеріал в зручні форми. Це можуть бути таблиці, віршики, слова, тексти. Носіть їх завжди з собою і при будь-якому зручному випадку повторюйте навчальний матеріал, поки він не дійде до автоматизму. Саме компактність матеріалу є основою його успішного запам'ятовування.
      3. Основа міцних знань - практичний досвід. Як говорить народна мудрість: "Стоячи на березі, плавати не навчишся". Використовуйте будь-яку можливість, щоб попрактикуватися в мові. Не бійтеся бути смішним і сказати неправильно слово або фразу. Практикуйте "День мови", в цей день спілкуйтеся з друзями тільки іноземною мовою або подумки переводите все що чуєте чи читаєте. Пам'ятайте: "важко в навчанні, легко в бою".
      4. Читайте книги - в них істинне знання. Читання книг мовою, що вивчається, послужить вам добру службу. Письменник Павленко П.А. говорив: "Вчасно прочитана книга - величезна удача. Вона здатна змінити життя, як не змінить її кращий друг або наставник". Намагайтеся вибирати прості тексти, не панікуйте, якщо щось не змогли перекласти. Дивіться фільми і передачі мовою, що вивчається, і не біда, якщо спочатку Ви мало що будете розуміти. Звикайте до мови, занурюйтесь у мовну атмосферу.
      5. Вільний час присвятіть вивченню мови. Чи Ви їсте, чи їдете в транспорті або сидите в черзі до лікаря - використовуйте вільний час, щоб повправлятися в мові. Цікавтеся культурою народу, мову якого Ви вивчаєте. Виберіть слушний момент і поїдьте в ту країну, щоб поспілкуватися безпосередньо з носіями мови. Не маєте можливості подорожувати, тоді в інтернеті познайомтеся з людиною, для якої мова, яку Ви вивчаєте буде рідною, і почніть з нею листуватися. Бажано, щоб це була людина тієї ж професії або зі схожими інтересами.
      6. Вірте в себе, не соромтеся вдаватися до сторонньої допомоги і тоді все вийде. Ваша віра творить дива, однак, використовуючи вже напрацьовані знання і досвід, Ви зможете просунутися у вивченні мови значно швидше.
    Переклад Широкової Наталії
статті сайту http://neuch.org/



Корисна | Переглядів: 1405 | Додав: Muhaulyk | Дата: 22 Вересня 2012 | Коментарі (0)


1-10 11-20 ... 41-50 51-60 61-64

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування

Яка Ваша країна?
Всього відповідей: 16

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0