ВМРК

Субота, 04 Травня 2024, 04:28:17

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

У розділі матеріалів: 18
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 »

    1. Адміністративна: поділив державу між 8 синами, з метою посилення князівської влади на місцях.

    2. Військова: ліквідував племінні військові об’єднання; за військову службу роздає землю в користування (злиття військової системи із системою феодального землеволодіння).
    
    3. Запровадив зведення законів усного звичаєвого права – "Устав земляний".

    4. Розпочав політику "шлюбної" дипломатії. Син Володимира Святополк одружився з дочкою польського короля, Ярослав – з дочкою шведського короля. У самого Володимира було 5 офіційних дружин.

    Шлюбна дипломатія – встановлення дипломатичних відносин шляхом укладання шлюбів між представниками правлячих родів тих чи інших країн.

    5. Розпочав карбування перших золотих (златники) та срібних (срібники) монет. Запроваджує гривню.

    Гривня – срібний злиток, що виконував функцію грошей на Русі.

     6. За часів правління Володимира поширюється князівський знак – Тризуб.

      7. Релігійна реформа: у 980 р. Володимир здійснює спробу модернізувати язичництво, запровадивши шестибожжя на чолі із богом Перуном, але невдало.
       У 988 р. Володимир особисто хрестився і охрестив Русь.
                     Значення прийняття християнства для Київської Русі:
- християнство дало поштовх розвиткові культури та освіти;
- зміцнилася князівська влада;
- покращилося міжнародне становище Київської Русі.
       У 988 р. Володимир першим серед руських князів запроваджує шкільне навчання в Київській Русі.
       Протягом 989 – 996 рр. триває будівництво Десятинної церкви Богородиці в Києві – першої кам’яної церкви на Русі.
       Помирає Володимир у 1015 р.
ЗНО | Переглядів: 922 | Додав: Muhaulyk | Дата: 24 Січня 2014 | Коментарі (0)

         Реєстрація вступників для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) розпочнеться 3 січня 2014 року та триватиме впродовж двох місяців до 5 березня включно.
Алгоритм реєстрації:
1. Визначтесь із предметами, з яких Ви будете проходити тестування. Для цього потрібно звернутись у приймальну комісію ВНЗ.
2. Підготуйте комплект документів та матеріалів:
копію паспорта або свідоцтва про народження. На копії напишіть "Згідно з оригіналом" (без лапок), поставте дату та власний підпис;
2 фотокартки розміром 3х4 см;
копію атестата чи диплома (для випускників попередніх років) або довідку з навчального закладу для випускників 2014 року (за формою УЦОЯО);
копії документів про зміну прізвища, імені та по батькові (при наявності розбіжностей у персональних даних);
висновок закладу охорони здоров’я про необхідність створення особливих умов для проходження ЗНО (для осіб, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього оцінювання);
копію документа, що підтверджує законність перебування на території України (для іноземців, осіб без громадянства, біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту).

3. Завантажте програму реєстрації із офіційного сайту Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО): www.testportal.gov.ua. Ознайомтесь із порядком реєстрації. Внесіть дані: адресу проживання; контактні телефони; заклад, у якому навчаєтесь (для випускників поточного навчального року); оберіть предмети для проходження тестування (не більше чотирьох).

4. Роздрукуйте бланк заяви-реєстраційної картки та заповніть його: укажіть своє прізвище у родовому відмінку та ініціали у реквізитах заяви після прізвища та ініціалів директора РЦОЯО; напишіть текст заяви (за зразком); поставте дату та підпис. Друкованими літерами заповніть частину "Реєстраційна картка", вказавши у спеціально відведених місцях: прізвище, ім’я, по батькові (у називному відмінку, відповідно до посвідчення особи); серію та номер документа, що засвідчує особу; наклейте дві власні фотокартки у визначені місця; контрольно-інформаційний лист до заяви реєстраційної-картки, де зазначено номер Вашої реєстраційної картки та вказівки щодо поштового відправлення.

5. Надішліть (до 5 березня 2014 року) поштовим відправленням до регіонального центру тестування (http://testportal.gov.ua/regions/) комплект реєстраційних документів (рекомендованим або цінним листом). Збережіть номер реєстраційної картки та поштового відправлення – це дозволить Вам із сайту регіонального центру ЗНО дізнатись про те, на якому етапі обробки є Ваші документи.

6. Дочекайтесь отримання Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційного бюлетеня "Зовнішнє незалежне оцінювання. 2014 рік", реєстраційної картки абітурієнта (рекомендованим листом), що і стане фактом підтвердження реєстрації.

           Вам буде відмовлено у реєстрації на ЗНО 2014 року в разі несвоєчасного подання пакета документів, їх неповного або неналежного оформлення. Якщо протягом 20 днів із часу відправлення Вами реєстраційних документів Ви не отримали Сертифіката, звертайтесь до регіонального центру тестування.
           У пунктах реєстрації, які будуть відкриті в усіх обласних центрах, Ви зможете отримати консультаційно-інформаційну допомогу.

 за матеріалами: Урядовий портал
Важливо | Переглядів: 344 | Додав: Muhaulyk | Дата: 24 Грудня 2013 | Коментарі (0)

         У межах території сучасної України первісне суспільство вчені співвідносять з археологічними періодами-віками, виділеними залежно від матеріалу, з якого виготовляли знаряддя праці:
        - давній кам'яний вік (палеоліт) - від появи людини до 13 тис. років до н.е. На території України найдавніша людина з'явилася в палеоліті близько 1 млн. років тому. Це доведено розкопками поселення біля с Королеве на Закарпатті. Найвідомішими стоянками епохи палеоліту є Лука-Врублівецька (Подністров'я), Заскельне (Крим), Антонівка (Донбас). Первісні люди в цей час користувалися примітивними знаряддями праці з дерева і каменю (загострені палиці, рубила, скребла, гостроконечники), займалися збиральництвом і полюванням. У пошуках їжі часто переходили з місця на місце, їх колективи не були сталими (первісне людське стадо). Жили в печерах або житлах - наметах, зроблених з дерева та кісток мамонта. Близько 35-40 тис. років тому з'являється людина сучасного типу, названа людиною розумною. Первісне людське стадо змінюється родовою общиною. Спорідненість у роді визначалася за материнською лінією в силу домінування жінки у суспільному, економічному житті людського колективу (матріархат). Окремі роди об'єднувалися в племена. Виникають релігія, мистецтво (наскальні розписи, різьбярство, скульптура з глини);
         - середній кам'яний вік (мезоліт) - від 13 тис. років до н.е. до 7-6 тис. років до н.е. З'являються нові знаряддя праці: кам'яні сокири і тесла; шила, голки, наконечники списів з кісток і рогів тварин. Було винайдено лук і стріли; мисливство стає провідною галуззю господарства, розпочалось приручення тварин (собака стала першою прирученою твариною). Розвивається рибальство. Ширше використовується вогонь. Формується племінна організація;
         - новий кам'яний вік (неоліт) - 6-4 тис. років до н.е. Саме в цей час людина переходить від споживацького господарства до відтворюючого (землеробство і скотарство). Історики називають цей перехід "неолітичною революцією". Люди переходять до осілого способу життя, будують хати, займаються ткацтвом, плетінням сіток для лову риби, виготовляють досконаліші знаряддя праці з каменю (ножі, серпи, зернотерки) і кісток (гачки, гарпуни, мотики);
          - мідно-кам'яний вік (енеоліт) - 4-3 тис. років до н.е. Люди опановують технології виробництва й обробки першого відомого людині металу - міді; вдосконалюються землеробство, скотарство; з'являється гончарство (винайдено перший штучний матеріал - кераміку), винайдено колісний транспорт. Формуються великі племена, територіальні общини. Найбільш яскравою археологічною культурою доби енеоліту на території України є трипільська культура, відкрита наприкінці XIX ст. В.В. Хвойкою поблизу с Трипілля на Київщині (звідси її назва);
          - бронзовий вік - кінець 3 - початок 1 тисячоліття до н.е. У цей період поширюються вироби з бронзи - першого штучно створеного людиною металевого сплаву міді з кольоровими металами (оловом). Основними галузями господарства залишаються землеробство (лісостеп) і скотарство (степ). Подальшого розвитку набувають ремесла, відбувається другий суспільний поділ праці - відокремлення ремесла від землеробства. Відбувається перехід до батьківської (патріархальної) общини; зростає майнова і соціальна нерівність (особливо у скотарів). З'являється таке явище, як кочівництво;
           - ранній залізний вік - від рубежу 2-1 тисячоліття до н.е. і до початку середньовіччя - V ст. н.е. Цей період характеризується появою залізних знарядь праці. Перехід до залізного віку ознаменувався зростанням соціальної нерівності і формуванням ранньодержавних утворень.
           Отже, найдавніші люди, які заселяли територію України, спочатку утворювали людські стада, потім - роди і племена, спільно працювали, володіли майном і знаряддями праці, порівну розподіляли між собою продукти харчування, розвивали матеріальну і духовну культуру. Історію первісного суспільства завершив залізний вік.
ЗНО | Переглядів: 1594 | Додав: Muhaulyk | Дата: 29 Листопада 2013 | Коментарі (0)

        На веб-сайті Міністерства освіти і науки були оприлюднені Умови прийому до вищих навчальних закладів України у 2014 році, які, як зазначено у документі, були затверджені наказом Міністерства освіти і науки України 29 жовтня 2013 року № 1510 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1855/24387.
        На основі цього документу кожен вищий навчальний заклад не пізніше 25 листопада 2013 року зобов’язаний розробити та затвердити власні правила прийому, які обов’язково погоджує їх з профільним Міністерством.
        Характеризуючи затверджений документ, варто відзначити, що Міністерство освіти і науки не внесло жодних суттєвих новацій до Умов прийому, щоб зробити вступну кампанію наступного року більш прозорою і зрозумілою. Проблема штучного рейтингового списку жодним чином не вирішиться, а відсутність визначених інформаційних систем, які будуть проводити інформування громадськості про хід вступної кампанії за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти, може стати однією з найбільших загроз для прозорості та чесності вступної кампанії. Додатково пропонуємо зупинитися на найважливіших нормах Умов прийому-2014.
        
             Терміни вступної кампанії залишилися майже незмінними:
        1. прийом заяв та документів від осіб, що вступають на основі базової та повної загальної середньої освіти починається 1 липня, а закінчується, як і в попередні роки 31 липня. Однак для осіб, що мають складати творчі випробування, вступні екзамени, або проходити співбесіду у вищому навчальному закладі термін подачі документів обмежений 19 липня,
        2. творчі конкурси проводяться у кілька сесій з 11 липня до 31 липня,
        3. списки рекомендованих до зарахування оприлюднюються, як і у минулі роки, не пізніше 12.00 год. 1 серпня, 5 серпня та 8 серпня відповідно,
        4.наказ про зарахування за державним замовленням видається не пізніше 15.00 12 серпня,
        5.наказ про зарахування за кошти фізичних та юридичних осіб - не пізніше 26 серпня.
       
        Кількість заяв, які може подати абітурієнт залишилася незмінною - 15. Абітурієнт може подати заяви не більше ніж до п’яти вищих навчальних закладів України та не більше ніж на три напрями підготовки (на три спеціальності) у кожному з них. Заяви, подані на один напрям підготовки (спеціальність) на різні форми навчання (денну/заочну), вважають фактом подання однієї заяви.
        Відсутність будь-яких змін щодо такої кількості заяв та неприйняття пропозицій від різних експертів щодо введення пріоритетності заяв, які абітурієнт подає, призведуть до таких же наслідків, що і цьогоріч. Як показали результати дослідження, яке проводила ОПОРА після завершення вступної кампанії, лише окремим ВНЗ вдається під час трьох етапів рекомендацій до зарахування заповнити 50% місць державного замовлення, інша половина місць державного замовлення, а в деяких випадках і всі 100% - заповнюються у так званій "четвертій хвилі" або "конкурсі оригіналів". Таким чином на навчання за кошти державного бюджету зараховуються особи з меншими конкурсними балами, а особи з вищим - змушені навчатися на контрактній формі навчання. Така ситуація збільшує можливості для корупції при вступі. Попри неодноразове інформування Міністерства про таку проблему, видається, що орган нічого не планує змінювати.
        Сертифікати ЗНО всіх років, починаючи з 2008 року є дійсними. Громадянська мережа ОПОРА неодноразово звертала увагу профільного Міністерства, що зрівняння результатів ЗНО за різні роки не є коректним та призводить до нерівного доступу до вищої освіти. Адже по-перше, оцінка абітурієнта є рейтинговою, тобто відображає місце абітурієнта серед результатів інших учасників тестування. По-друге, залишкові знання особи, що здавала ЗНО шість чи сім років тому з кожним роком зменшуються. З цього випливає необхідність у обмеженні терміну дії сертифікатів ЗНО одним чи хоча б трьома роками. Проте, наразі термін дії є необмеженим.
        Подавати заяву на участь у конкурсному відборі абітурієнти можуть як у паперовій, так і електронній формі. Відповідно до Порядку подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів (затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 29 жовтня 2013 року № 1510 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1856/24388) заяву в електронній формі мають право подати вступники, які не мають підстав для особливих умов участі у конкурсі і зарахуванні. Під особливими умовами розуміється наявність цільового направлення, прав на зарахування поза конкурсом, право першочергового зарахування, право на нарахування додаткових балів та ін. Обов’язковою умовою також точний збіг прізвища, імені, по батькові вступника у документі про освіту та в документі, що посвідчує особу, а для вступників на основі повної загальної середньої освіти - також у сертифікаті зовнішнього незалежного оцінювання.
         Сертифікати ЗНО з яких предметів варто подавати на ту чи іншу спеціальність. Одразу варто зазначити що тут відбулися певні зміни. Як і кожного року, Міністерство у додатку до правил прийому визначає Перелік конкурсних предметів та творчих конкурсів при вступі на основі повної загальної середньої освіти до вищих навчальних закладів для навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра. У цьому додатку перший та другий предмет є обов’язковими, а третій предмет обирається вступником (крім випадків, коли такий предмет визначений у Правилах прийому ВНЗ). Такий додаток пропонується і до Умов прийому 2014, однак для університетів, які мають статус дослідницьких, він є необов’язковим. Нагадаємо, в Україні наразі є 14 дослідницьких університетів:
         - Київський національний економічний університет ім. В. П. Гетьмана;
         - Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка;
         - Львівський національний університет ім. І. Я. Франка;
         - Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого;
         - Національний авіаційний університет;
         - Національний гірничий університет України;
         - Національний університет біоресурсів і природокористування України;
         - Національний університет "Києво-Могилянська академія";
         - Національний університет "Львівська політехніка";
         - Національний університет "Острозька академія";
         - Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут";
         - Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут";
         - Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна;
         - Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля
         Ці університети мають право визначати перелік конкурсних предметів з числа тих, з яких проводиться зовнішнє незалежне оцінювання (зокрема, з української мови і літератури, історії України, всесвітньої історії, математики, біології, географії, фізики, хімії, російської мови, світової літератури та однієї з іноземних мов (за вибором): англійської, німецької, французької або іспанської). Однак, залишається відкритим питання, чи обов’язково такі ВНЗ повинні враховувати результати ЗНО з української мови та літератури. Це стане зрозмулим після оприлюднення правил прийому у таких ВНЗ.

  
ЗНО | Переглядів: 569 | Додав: Muhaulyk | Дата: 19 Листопада 2013 | Коментарі (0)

       За способом зображення життя художні твори поділяють на три літературні роди епос, лірику і драму.
                                                           
Епос - (від гр. "слово, розповідь")
Основні особливості епосу:
- розповідь про події як такі, що вже відбулися;
- зображення людини через її вчинки, поведінку, особливості мови тощо;
- описи різних видів;
- рівний ("епічний") тон викладу;
- менш інтенсивне, ніж у ліриці використання образотворчих засобів;
- прозова форма (крім байки).

Оповідання та повість.
        І в оповіданні, і у повісті змальовуються події та образи людей; основний спосіб викладу - розповідь; матеріал викладається у прозовій формі. Відрізняються одне від одного обсягом матеріалу та ступенем докладності зображення.
        Оповідання бере свій початок від народних переказів про події і виникло дуже давно. Оповідання за кількістю посідають перше місце серед епічних творів.
        Повість виникла в літературі східнослов,янських народів і лише в ХІХ ст. перейшла в деякі західноєвропейські країни. Термін цей походить відс лова "повідати" і в різні епохи мав неоднаковий зміст. Тільки наприкінці ХІХст. термін "повість" остаточно закріпився за творами середньої епічної форми. Місце повісті між оповіданням і романом визначається як широтою охоплення життя і ступенем докладності зображення його, так і обсягом.
        Роман - розповідь про важливі і складні суспільні процеси, багатогранно і у розвитку зображена значна кількість персонажів.
        Роман-епопея - розповідь про події всенародного значення, створення сильних характерів, зображення життя не одного, а кількох поколінь, масштабність.
         Нарис - художньо-публіцистичний жанр на актуальну тему сучасності, в якому розповідається про справжні події (часто на документальній основі).
         Новела - розповідь про незвичайну подію зі стрімким розвитком сюжету, із різкими зламами.

Лірика - зображення людини через відтворення її почуттів, переживань, роздумів.
   Основні особливості лірики:
- вираження почуттів і роздумів, викликаних зовнішніми обставинами;
- елементи розповіді, описи;
- висока образність і емоційність;
- інтенсивне використання образотворчих засобів;
- стислість викладу;
- віршова форма;
- малий обсяг.
     Ліричний герой - один із засобів вираження ліричного. Це умовна дійова особа, яка виражає настрої та думки, втілені в художньому творі. Часто це - сам поет.
     Ода (гр. "пісня") - урочистий твір уславлення, писаний на честь якоїсь видатної особи чи події, виражаються почуття поваги, захоплення.
      Гімн (гр. "урочиста пісня") - урочиста пісня, що стала символом державної єдності. Для гімна характерний піднесений або гнівний тон, що передає глибоку схвильованість.
      Послання - це ніби відкритий лист, адресований одній особі чи групі людей, однак призначений для широкого кола читачів, бо в такому листі автор розглядає якісь важливі питання моралі або суспільного життя (І.Вишенський).
       Елегія - (гр. "скарга") - ліричний вірш, пройнятий сумним настроєм.
       Епіграма (гр. "напис") - невеличкий вірш, який висміює яку-небудь особу.
       Романс (іт. "романський") - це невеличкий ліричний вірш любовного змісту, призначений для вокального виконання.

ЗНО | Переглядів: 488 | Додав: Muhaulyk | Дата: 22 Жовтня 2013 | Коментарі (0)

       Огляд інформації про реєстрацію на пробне ЗНО 2014 на сторінках регіональних центрів оцінювання якості освіти.
       Реєстрація на пробне тестування буде проводиться регіональними центрами оцінювання якості освіти з 1 по 30 листопада 2013 року.
                                                        Тести проводитимуться: 
        22 березня 2014 з української мови та літератури, хімії, фізики, російської мови, всесвітньої історії, іноземних мов (англійської, німецької, французької іспанської - один на вибір)
        29 березня 2014 з математики, історії України, біології, географії, світової літератури.
        Розглянемо деякі нюанси, що є у кожного з регіональних центрів для своїх " пробних абітурієнтів". Сспочатку - зокрема по кожному з центрів (станом на початок доби 17 жовтня, а потім про те, що стосується всіх.
       
Вінницький РЦОЯО (Вінницька, Житомирська, Хмельницька області)
1. З 1 листопада заходите на сайт Вінницької РЦОЯО і знаходите там сторінку реєстрації на пробне ЗНО. 
2. Заповнюєте дані, створюєте "Особистий кабінет" і вибираєте предмети тестування (один або по одному на кожен із днів). 
3. Роздруковуєте квитанцію зі своєї персональної сторінки (вартість участі в одному тестуванні - 89 гривень, у двох - 89 + 89 гривень (на кожен предмет роздруковуєте окрему квитанцію)). 
4. Оплачуєте квитанції (-ю) до 7 грудня. Чекаєте, коли гроші зарахуються на рахунок ВРЦОЯО (буде видно у Вашому персональному кабінеті). 
5. Роздруковуєте запрошення на пробне ЗНО. 
         Бонус від ВРЦОЯО: можливість абітурієнтам, які зареєструвалися на пробне ЗНО, проходити онлайн тести ЗНО на сайті Вінницького центру. 

Дніпропетровський РЦОЯО (Дніпропетровська, Запорізька області)
1. З 1 листопада заходите на сайт Дніпропетровського РЦОЯО і знаходите там сторінку реєстрації на пробне ЗНО. 
2. Заповнюєте дані, створюєте "Особистий кабінет" і вибираєте предмети тестування (кількість можливих предметів не вказано). 
3. Роздруковуєте квитанцію зі своєї персональної сторінки (вартість участі не вказана). 
4. Оплачуєте квитанції (-ю) протягом 10 днів після реєстрації.. 
5. Після 1 березня роздруковуєте запрошення на пробне ЗНО. 

Донецький РЦОЯО (Донецька, Луганська області)
1. З 1 листопада заходите на сайт Донецького РЦОЯО і знаходите там сторінку реєстрації на пробне ЗНО. 
2. На введену Вами адресу електронної пошти від Центру повинні прийти: підтвердження реєстрації, персональний код і пароль доступу до "Особистого кабінету" і бланк заяви на участь.
3. Роздруковуєте бланк заяви та заповнюєте його. Також роздруковуєте квитанцію зі своєї персональної сторінки (вартість участі - 89 гривень за 1 предмет). 
4.1. Оплачуєте квитанції (-ю) протягом 7 днів після реєстрації.
4.2. Відсилаєте на адресу Донецького РЦОЯО свою заяву і копію квитанції про оплату.
5. Через 10 днів після оплати перевірити в своєму кабінеті підтвердження реєстрації.
6. Після 3 березня роздруковуєте запрошення на пробне ЗНО. 
        Бонус від ДРЦОЯО: безкоштовні онлайн тести. Але, зареєструватися і проходити їх можна і без реєстрації на пробне ЗНО. 

Івано-Франківський РЦОЯО (Івано - Франківська, Чернівецька, Закарпатська, Тернопільська області)
1. З 1 листопада заходите на сайт Івано - Франківського РЦОЯО і знаходите там сторінку реєстрації на пробне ЗНО. 
2. Вартість участі - 89 гривень за 1 предмет. 
          Бонус: Онлайн ЗНО там також можна проходити.

Київський РЦОЯО (Київська, Черкаська, Чернігівська області)
1. З 1 листопада заходите на сайт Київського РЦОЯО і знаходите там сторінку реєстрації на пробне ЗНО. 
2. Вартість участі - 89 гривень за 1 предмет (можна вибрати по одному предмету на кожен із днів тестування). 
3. Після 3 березня роздруковуєте запрошення на пробне ЗНО. 
           Бонус: можливість абітурієнтам, які зареєструвалися на пробне ЗНО, проходити онлайн тести ЗНО (правда, поки незрозуміло - коли?).

Львівський РЦОЯО (Львівська, Волинська, Рівненська області)
1. З 1 листопада заходите на сайт Львівського РЦОЯО і знаходите там сторінку реєстрації на пробне ЗНО. 
2. Заповнюєте дані, створюєте "Особистий кабінет" і вибираєте предмети тестування.
3. Роздруковуєте квитанцію зі своєї персональної сторінки (вартість участі в одному тестуванні - 89 гривень).
4. Оплачуєте квитанції (-ю). 
5. Роздруковуєте запрошення на пробне ЗНО. 

Одеський РЦОЯО (Одеська, Миколаївська, Кіровоградська області)
1. З 1 листопада заходите на сайт Одеського РЦОЯО і знаходите там сторінку реєстрації на пробне ЗНО. 
2. Заповнюєте дані, створюєте " особистий кабінет" і вибираєте предмети тестування.
3. Роздруковуєте квитанцію зі своєї персональної сторінки (вартість участі в одному тестуванні - 89 гривень. Максимум - по одному тесту на кожен із днів тестування). 
4. Оплачуєте квитанції (-ю). 
5. Роздруковуєте запрошення на пробне ЗНО. 
           Бонус від ОРЦОЯО: можливість абітурієнтам, які зареєструвалися на пробне ЗНО, проходити онлайн тести ЗНО на сайті Одеського центру. 

Сімферопольський РЦОЯО (АРК, м. Севастополь, Херсонська область)
1. З 1 листопада заходите на сайт Сімферопольського РЦОЯО і знаходите там сторінку реєстрації на пробне ЗНО. 
2. Заповнюєте дані, створюєте "Особистий кабінет" і вибираєте предмети тестування.
3. Роздруковуєте квитанцію зі своєї персональної сторінки (вартість участі в одному тестуванні - після 18 жовтня.
4. Оплачуєте квитанції (-ю). 
5. Роздруковуєте запрошення на пробне ЗНО після 3 березня 2014. 

Харківський РЦОЯО (Харківська, Сумська, Полтавська області)
1. З 1 листопада заходите на сайт Харківського РЦОЯО і знаходите там сторінку реєстрації на пробне ЗНО. 
2. Роздруковуєте бланк заяви та заповнюєте його. Також роздруковуєте квитанцію зі своєї персональної сторінки (вартість участі - 89 гривень за 1 предмет). 
3. Відсилаєте на адресу Харківського РЦОЯО свою заяву і копію квитанції про оплату.
4. Роздруковуєте запрошення на пробне ЗНО. 
Всі нюанси реєстрації - після 29 жовтня.

              Всі тести будуть починатися о 11.00. Тому, фізично, Ви зможете бути присутніми тільки на одному тесті в 1 день.
              На практично всіх сайтах регіональних центрів є інформація про можливість після тесту ввести свої тестові бали (а Ви їх рахуєте самостійно) в " Особистому кабінеті " і отримати результат тесту в 200- бальній шкалі. 
             Якщо Ви набрали максимальну кількість тестових балів - Ви отримаєте 200 балів у будь-якому разі.
             Якщо менше - то можете побалуватися. Проте на 100% достовірність результату сподіватися не варто, адже:
- Пробне ЗНО складають недурні абітурієнти;
- Ті, хто складали тести не завжди правильно вважають свої тестові бали;
- Частина несвідомих абітурієнтів свідомо вводять неправильні бали. 

Поради | Переглядів: 491 | Додав: Muhaulyk | Дата: 21 Жовтня 2013 | Коментарі (0)

     1 серпня до 12:00 приймальні комісії усіх вищих навчальних закладів оприлюднюють перший список абітурієнтів, рекомендованих до зарахування на навчання за кошт державного замовлення*. Із ним можна ознайомитися на стендах приймальних комісій. Такі списки повинні дублюватися на веб-сторінках відповідних ВНЗ. Окремі виші також можуть повідомляти абітурієнтів про рекомендацію до зарахування за допомогою телефонного зв’язку або надсилаючи їм смс-повідомлення.
     Абітурієнти, які мають бажання навчатися у ВНЗ, де їх було рекомендовано 1 серпня, протягом наступних чотирьох днів - до 4 серпня включно, повинні подати у приймальні комісії оригінали документів. Ввечері 4 серпня список рекомендованих до зарахування вступників у першій хвилі коригується - з нього вилучаються прізвища тих абітурієнтів, які не подали оригінали документів, а на їхні місця рекомендують наступних за рейтингом вступників.
     Скоригований список оприлюднюється до 12:00 5 серпня. Тоді розпочинається друга "хвиля" зарахування, яка відбувається за таким же механізмом - усі абітурієнти, які є рекомендованими та хочуть навчатися у ВНЗ, протягом трьох днів подають до приймальної комісії оригінали своїх документів. 7 серпня ввечері список коригується шляхом анулювання наданих рекомендацій тим вступникам, які не принесли оригінали документів, та надання рекомендації на вільні місця наступним за рейтингом вступникам.
      Остання - третя - "хвиля" розпочинається о 12:00 8 серпня. Ті абітурієнти, які потрапили у список рекомендованих до зарахування повинні подати оригінали документів до 10 серпня включно.
      Слід мати на увазі, що протягом трьох "хвиль" зарахування абітурієнт має право забрати подані у приймальну комісію оригінали документів та подати їх у комісії іншого ВНЗ. Через це список рекомендованих до зарахування є дуже "рухомим". Для того, аби забрати оригінали документів, вступнику слід з звернутися у приймальну комісію з відповідною заявою у письмовій формі.
      Через невиконання вимог до зарахування усіма вступниками, що були рекомендовані до зарахування у третій "хвилі", після закінчення робочого дня приймальної комісії 10 серпня у ВНЗ можуть залишитися вільні місця державного замовлення. У такому випадку відбувається так званий "конкурс оригіналів", тобто зараховуються наступні за рейтингом вступники, оригінали документів яких вже знаходяться у приймальній комісії. Тому, абітурієнтам, які не потрапили у список рекомендованих у третій "хвилі", проте мають хороший конкурсний бал та знаходяться безпосередньо під лінією, рекомендуємо приносити оригінали документів до 10 числа. У разі незаповнення квоти державного замовлення, таких вступників буде зараховано на навчання за кошт держбюджету. Варто пам’ятати, що приймальна комісія не може відмовити Вам у прийнятті оригіналів документів 1-10 серпня, навіть коли ви не рекомендовані до зарахування.
      Починаючи з 11 серпня, приймальні комісії оприлюднюють списки рекомендованих до зарахування за кошт фізичних та юридичних осіб. Термін для подачі оригіналів документів для рекомендованих вступників кожен ВНЗ визначає самостійно, а тому варто слідкувати за цією інформацію у приймальній комісії. Зарахування на контрактну форму триває до 25 серпня. 
      * Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності: вступники, які мають право на зарахування поза конкурсом; вступники, рекомендовані до зарахування за результатами співбесіди; учасники міжнародних олімпіад; вступники, які зараховуються за конкурсом. До рейтингового списку не включаються вступники, рекомендовані до зарахування на місця цільового прийому.
Поради | Переглядів: 392 | Додав: Muhaulyk | Дата: 30 Липня 2013 | Коментарі (0)

       З 11 липня у вищих навчальних закладах стартували творчі конкурси. Така форма вступного випробування має на меті перевірити та оцінити здібності особи до творчої діяльності. Відповідно до Умов прийому, участь у творчих конкурсах є обов’язковою при вступі на сімнадцять напрямів підготовки:

- фізичне виховання, спорт, здоров’я людини (фізичне виховання, спорт і здоров’я людини);
- народна художня творчість (культура);
- театральне мистецтво, хореографія, кіно -, телемистецтво, музичне мистецтво, образотворче мистецтво, реставрація творів мистецтва, дизайн, декоративно-прикладне мистецтво, естрадно-циркове мистецтво, фотомистецтво (мистецтво);
- журналістика (журналістика та інформація)
- правоохоронна діяльність (право); архітектура (будівництво та архітектура).

       Абітурієнти, які мають проходити такі випробування, повинні подати усі необхідні документи для участі у відборі до 20 липня. Творчі конкурси проводяться у декілька сесій з 11 до 31 липня включно. Пропонуємо до уваги вступників кілька порад, як не розгубитися та захистити своє право на вищу освіту на етапі складання творчих випробувань.
       Оскільки уніфікованого порядку та форми проведення таких випробувань немає (на кшталт Умов прийому до вищих навчальних закладів), творчі конкурси у різних ВНЗ на одну і ту ж спеціальність, можуть кардинально відрізнятися. А тому необхідно ознайомитися з Правилами прийому до конкретного навчального закладу та Програмою творчого конкурсу. У цих документах має бути деталізована інформація про форму проведення вступного випробування, час, відведений на роботу, критерії, за якими вона буде оцінюватися.
       Звернуть увагу на документи, які необхідно мати при собі для допуску до участі у творчому конкурсі. Зазвичай, це паспорт та розписка про прийняття документів для участі у конкурсному відборі саме на цей напрям підготовки (спеціальність).
        Варто додатково дізнатися, які матеріали для проходження творчого конкурсу має принести з собою абітурієнт, а якими йогозабезпечує приймальна комісія. Наприклад, для вступу на спеціальність «архітектура» - папір для виконання творчих випробувань надається екзаменаційною комісією. Натомість, вступник має принести олівці (деякі ВНЗ визначають які конкретно), гумки, канцелярські кнопки, інструменти для заточування олівців. На деяких етапах творчого конкурсу можуть знадобитися кольорові олівці чи акварель. А тому, радимо ще раз переконатися в тому, що саме потрібно мати з собою.
       Якщо творчий конкурс проходить у письмовій формі, то відповідальною особою має бути проведено шифрування роботи, щоб під час перевірки члени екзаменаційної комісії не могли ідентифікувати автора, а відповідно – об’єктивно оцінити його роботу.
       Перед проведенням творчого випробування уточніть коли і в який спосіб буде оголошено результати. Адже з моментом оприлюднення результатів тісно пов’язаний термін подання апеляції на результати. Також радимо Вам скопіювати (сфотографувати) оголошені результати з метою уникнення можливих маніпуляцій в майбутньому. Пам’ятайте, що заперечення щодо отримання (фото) копії результатів чи відмова оприлюднити цю інформацію на дошці оголошень, є незаконною.
       У випадку незгоди з отриманим результатом, Ви маєте право подати апеляційну заяву на результати творчого конкурсу із аргументованим викладом причин незгоди. Порядок та строки подання апеляції повинні бути прописані у Правилах прийому до ВНЗ, а порядок її розгляду – в Положенні про апеляційну комісію (затверджується керівником навчального закладу не пізніше 1 березня). Варто також пам’ятати, що апеляція не є способом перездачі творчого конкурсу, а тому додаткове опитування вступника при розгляді апеляції не допускається.

  Автор: Наталія Радиш   
Поради | Переглядів: 445 | Додав: Muhaulyk | Дата: 20 Липня 2013 | Коментарі (0)

Найдавніші часи ХІІ – Хтис. до н.е. – кінець палеоліту ХІІ-VIIтис. до н.е. – період мезоліту (середня кам’яна доба) VIII – IVтис. до н.е. – період неоліту (нова кам’яна доба) на території України IV – ІІІтис. до н.е. – період енеоліту (мідний вік) на території України IV – сер ІІІ тис. до н.е. – розселення племен трипільської культури на території України ІІІ – ІІтис. до н.е. – бронзовий вік на території України І тис. до н.е. – ранній залізний вік V – VІІ ст. - Велике розселення слов’ян Доба Київської Русі. Галицько-Волинська держава 882р. – об’єднання північних та південних руських земель князем Олегом (Олег оволодів Києвом вбивши київських князів Аскольда і Діра) 882-912рр. – правління князя Олега 907р. – перший похід князя Олега на Константинополь й укладання договору 911р. – другий похід князя Олега на Константинополь 912-945рр. – правління князя Ігоря 945р. – повстання древлян, убивство князя Ігоря 945-964рр. – князювання Ольги 946р. – посольство княгині Ольги до Візантії 964-972рр. – князювання Святослава 980-1015рр. – правління князя Володимира 988р. – запровадження християнства як державної релігії 1019-1054рр. – князювання Ярослава Мудрого в Києві 1037р. – спорудження храму Св.Софії у Києві 1051р. – заснування Києво-Печерського монастиря 1054-1073рр. – тріумвірат Ярославичів 1056–1057рр. – створення Остромирове Євангелія 1073р. - створення Ізборника Святослава 1097р. – Любецький з’їзд князів 1113р. – укладання "Повісті минулих літ" 1113-1125рр. – князювання Володимира Мономаха 1125-1132рр. – князювання Мстислава Великого 30-60-ті рр.ХІІст. – роздроблення Русі на удільні князівства 1153-1187рр. – князювання Ярослава Осмомисла 1169р. – розгром Києва Андрієм Боголюбським 1170-1205рр. – князювання Романа Мстиславовича 1187р. – перша згадка назви "Україна" в писемних джерелах 1187р. – створення "Слова о полку Ігоревім" 1199р. – утворення Галицько-Волинської держави 1223р. – поразка руського війська на р.Калці 1238-1264рр. – правління Данила Романовича 1240р. – захоплення Києва монголами Середина 40-х рр. ХІІІ ст. – утворення Золотої Орди 1253р. – коронація Данила Романовича (король Русі) Др.пол.ХІІІ ст. – створення Галицько-Волинського літопису 1270-1301рр. – володарювання Лева Даниловича 1303р. – утворення Галицької митрополії 1349р. – Галицько-Волинська держава втратила незалежність Українські землі у складі Великого Князівства Литовського та інших держав (др.пол.ХІV – пер.пол ХVІст.) 1359р. – утворення Молдавського князівства й входження до його складу Буковини 1362р. – битва на р.Сині Води (перемога над монголами) 1385р. – укладення Кревської унії 1387р. – припинення існування Галицько-Волинської держави 1430-1438рр. – повстання під проводом Свидригайла 1449р. – утворення Кримського ханства 1458р. – поділ Київської митрополії на дві частини з центрами у Києві і Москві 1471р. – остаточна ліквідація Київського князівства 1478р. – визнання Менглі Гіреєм васальної залежності від Туреччини 1483р. – поява першої друкованої книжки астрологічного календаря Юрія Котермака (Дрогобича) 1489р. – перша згадка про українських козаків у писемних джерелах 1491р. – опубліковано перші книги церковнослов’янського письма 1529р. – Видано кодекс законів – перший Литовський статут Українські землі в др. пол. ХVI - пер.пол. ХVІІIст. 1555р. – Дмитро Вишнивецький заснував на о.Хортиця першу січ 1556-1561рр. – створення Пересопницького Євагелія 1556р. – заснування князем Д.Вишнивецьким на о.Малій Хортиці першої Січі 1569р. – Люблінська унія. Створення Речі Посполитої 1573р. – Іваном Федоровим відкрито друкарню у Львові 1576р. – заснування Острозької академії 1586р. – засновано першу братську школу у Львові 1588р. – остаточне закріпачення селянства 1591-1596рр. – селянсько-козацькі повстання під проводом К.Косинського та С.Наливайка 1596р. – Берестейська церковна унія. Створення греко-католицької церкви 1615р. – Заснована Київська братська школ; засновано друкарню при Лаврі -Печерській 1621р. – Хотинська війна 1625р. – Куруківська угода 1630р. – козацьке повстання під проводом Трясила 1637-1638рр. – повстання під проводом Павла Павлюка, Якова Острянина, Дмитра Гуні 1632р. – утворення Києво-Могилянського колегіуму 1635р. – зруйнування запорожцями фортеці Кодак 1648-1657рр. – гетьманування Богдана Хмельницького Січень 1648р. – початок Національно-визвольної війни 1648р. – битви під Жовтими Водами, Корсунем, Пилявцями 1649р. – битва під Зборовом. Укладання Зборівського договору 1651р. – Берестецька битва. Укладання білоцерквіського договору 1652р. – Батозька битва Серпень 1652р. – укладання україно-молдовського союзу 1654р. – укладання договору із московським царем 1656р. – Віленське російсько-польське перемир’я 1657-1659рр. – гетьманування Івана Виговського 1658-1659рр. – московсько-українська війна 1659р. – фальсифікації договору 1654р. 1659-1663рр. – гетьманування Юрія Хмельницького 1661р. – видано Києво-Печерський патерик 1665р. – підписання Іваном Брюховецьким "Московських статей" 1665-1676рр. – гетьманування Петра Дорошенка 1667р. – Андрусівський договір 1669р. – Визнання П.Дорошенком протекторату Туреччини 1677, 1678рр.- оборони Чигирина; зруйнування Чигирина 1681р. – Бахчисарайський мирний договір між Туреччиною і Московією 1686р. – "Вічний мир" між Московією і Польщею 1687р. – перший Кримський похід московсько-українського війська 1687-1709рр. – гетьманування Івана Мазепи 1689-1700р. – участь України-Гетьманщини у боротьбі за Північне Причорномор’я 1708-1709рр. – повстання гетьмана Івана Мазепи 1709р. – Полтавська битва 1710р. – ухвалення Конституції Пилипа Орлика 1722-1727рр. – діяльність Першої Малоросійської колегії 1734р. – заснування Нової (Підпільненської) Січі; перший спалах гайдамацького руху 1735-1743рр. – час активних дій опришка О.Довбуша
ЗНО | Переглядів: 2806 | Додав: Muhaulyk | Дата: 21 Травня 2013 | Коментарі (0)

Кожен випускник школи, якщо у нього немає великих прогалин у знаннях і є задатки до самоорганізації, може самостійно підготуватися до складання тестів. Значна частина майбутніх абітурієнтів, які зареєструвалися на зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) 2012 року, будуть складати тести з історії України, всесвітньої історії та географії. Питання того, як найкраще підготувати себе до складання тестів з цих предметів наразі актуальне для десятків тисяч молодих осіб. Для всіх них та їх наступників пропонуємо кілька порад для ефективної підготовки. Щоб впоратися з тестами: загальні поради - У школі ходіть на додаткові факультативи з предмету (якщо такі є) - Прочитайте всю програму ЗНО - Перегляньте приклади завдань з тестів попередніх років - Тренуйтеся складати тести самостійно або у парі з товаришем - Читаючи підручники, виділяйте для себе головну інформацію - Регулярно повторюйте вже вивчений матеріал - Конспект ведіть у вигляді коротких тез. Не зловживайте конспектуванням, записуйте лише те, що вивчили, а не переписуйте цитати з книги. - Короткий конспект-скелет зі складної для Вас теми (наприклад, перелік дат з історії чи термінів з географії) причепить магнітом на холодильник і не відкривайте його поки не прочитаєте його. Це змусить додатково повторити матеріал коли Ви будете на кухні. Готуємося до історії: - Зробіть невеликий конспект з датами й коротким описом кожної з них: що за дата, які події та постаті пов’язані з нею (стане у нагоді напередодні "дня Х" - нагадає вже вивчене). - Заучуйте правильні назви документів. - При вивченні теми намагайтеся зрозуміти логіку процесів - це дозволить Вам під час складання тестів обминути "хитрі" запитання. - Ведіть диспути на історичні теми (наприклад з товаришем, який також готується до тесту з історії). Це дозволить Вам проговорити вже вивчений матеріал і наочно виявити прогалини у знаннях. - Вивчайте матеріал за картами. Це дозволить Вам краще зрозуміти особливості історичного розвитку регіонів і хід бойових дій. У попередні роки було чимало запитань з ілюстраціями. Готуємося до географії: - Вивчайте матеріал за атласами. Візуалізація матеріалу допомагає краще його запам'ятати і засвоїти. - При підготовці основний наголос робіть на географію України (щодо неї у попередні роки було багато запитань). - Вивчіть чітке визначення термінів (не покладайтеся на загальне їх розуміння). - Намагайтеся вивчений вже Вами матеріал комусь пояснити, розповісти (наприклад однокласнику, який також готується до географії). - Вивчений матеріал оформляйте у вигляді таблиць і схем. Це дозволить систематизувати Ваші знання і відкинути "зайве". Вдалої підготовки і гарного результату! Автор: Ярослава Коваленко
Поради | Переглядів: 316 | Додав: Muhaulyk | Дата: 21 Травня 2013 | Коментарі (0)


1-10 11-18

Категорії розділу

Важливо [6]
Поради [7]
ЗНО [5]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування

Якій музиці ви надаєте перевагу?
Всього відповідей: 14

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0