1. Адміністративна: поділив державу між 8 синами, з метою посилення князівської влади на місцях.
2. Військова: ліквідував племінні військові об’єднання; за військову службу роздає землю в користування (злиття військової системи із системою феодального землеволодіння). 3. Запровадив зведення законів усного звичаєвого права – "Устав земляний".
4. Розпочав політику "шлюбної" дипломатії. Син Володимира Святополк одружився з дочкою польського короля, Ярослав – з дочкою шведського короля. У самого Володимира було 5 офіційних дружин.
Шлюбна дипломатія – встановлення дипломатичних відносин шляхом укладання шлюбів між представниками правлячих родів тих чи інших країн.
5. Розпочав карбування перших золотих (златники) та срібних (срібники) монет. Запроваджує гривню.
Гривня – срібний злиток, що виконував функцію грошей на Русі.
6. За часів правління Володимира поширюється князівський знак – Тризуб.
7. Релігійна реформа: у 980 р. Володимир здійснює спробу модернізувати язичництво, запровадивши шестибожжя на чолі із богом Перуном, але невдало. У 988 р. Володимир особисто хрестився і охрестив Русь. Значення прийняття християнства для Київської Русі: - християнство дало поштовх розвиткові культури та освіти; - зміцнилася князівська влада; - покращилося міжнародне становище Київської Русі. У 988 р. Володимир першим серед руських князів запроваджує шкільне навчання в Київській Русі. Протягом 989 – 996 рр. триває будівництво Десятинної церкви Богородиці в Києві – першої кам’яної церкви на Русі. Помирає Володимир у 1015 р.
|