У розділі матеріалів: 18 Показано матеріалів: 11-18
Кожен випускник школи, якщо у нього немає великих прогалин у знаннях, може самостійно підготуватися до складання тестів. Найбільша кількість абітурієнтів, яка зареєструвалися на ЗНО 2012, будуть складати тести з української мови та літератури, тому питання того, як найкраще підготувати себе до цієї події наразі актуальне майже для 100 тис. осіб. Для всіх них та їх наступників пропонуємо кілька порад у вивченні мови солов’їної.
Щоб впоратися з тестом з літератури:
- В школі ходіть на додаткові факультативи з предмету (якщо такі є)
- Прочитайте всю програму ЗНО
- Перегляньте приклади завдань з тестів попередніх років
- Перечитайте всі необхідні твори, принаймні у скороченому вигляді
- Щоб краще зрозуміти твори з української літератури, перечитайте критику до них
- Акцентуйте увагу не лише на сюжеті (фабула все одно певною мірою запам'ятається), а на описі героїв (які слова підбирає письменник, коли їх описуює), на ставленні автора до них та на проблемах, які він підіймає. Це допоможе не лише відповісти на тестові запитання, але і добре написати твір, краще аргументувати свої думки і навести потрібний приклад з літератури.
- Зробіть невеликий конспект з коротким описом кожного з творів: про що твір, його ідея, імена головних героїв та їх опис (стане у нагоді напередодні "дня Х" - нагадає вже вивчене)
- Вивчайте на пам’ять всі вірші, які передбачені навчальною програмою (вміння процитувати на пам'ять у творі на тестах цінується перевіряючими).
Щоб гарно написати твір:
- Тренуйтеся дома писати твори (щоб не розгубитися на тестуванні).
- Розробіть свою схему написання твору, якою скористаєтеся на ЗНО. Наприклад: спочатку на чернетці записуєте тезовий план, потім визначаєте, де краще розмістити приклад з літератури. Після того як "скелет" буде готовий - приступайте до написання в чистовику.
- Під час роботи над творами тренуйте себе не витрачати багато часу на роботу з чернеткою.
- У творах намагайтеся лаконічно викладати свої ідеї.
- Під час самопідготовки переписуйте один і той же твір до того часу, поки його не буде зроблено на "відмінно".
Перевіряючими цінується:
- наявність у творі цитат з поезії або робіт класиків;
- коли з теми твору підібрано літературний приклад або історія з власного життя
Щоб запам'ятати правила граматики української мови:
- увагу приділить виняткам з правил: саме на них найчастіше ловлять випускників.
- багато практикуйтеся - під час проходження певної теми робіть по декілька десятків вправ.
Вдалої підготовки і гарного результату!
Автор: Ярослава Коваленко |
Ні для кого не секрет, що для того, щоб отримати високий результат на ЗНО необхідно добре знати предмет, з якого проходиш тестування, а щоб добре знати предмет - треба вчитися. Проте не слід ототожнювати поняття "вчитися" з поняттям "знати". Це нерівнозначні за змістом слова - можна багато вчити і нічого не знати і навпаки, багато знати і порівняно мало вчити. Наголошую на словах "порівняно мало", а не просто "мало".
Таким чином, щоб добре скласти ЗНО треба бути добре підготовленим. Щоб бути добре підготовленим - треба добре розуміти, від чого залежить процес підготовки і методи її проведення. Отже, успіх Вашої підготовки залежить впершу чергу від Вашого ставлення до неї, від формату проведення підготовки і прийомів роботи над вивченням матеріалів. Розпочнемо із зарозумілого обороту "формат підготовки".
Формат підготовки
Підготовка до ЗНО відбувається у трьох форматах: робота у школі, самопідготовка і робота з репетитором. Якщо перші два формати є обов’язковими, то третій - на Ваш розсуд і фінансові можливості. Проаналізуємо окремо кожен формат.
Підготовка у школі - основний елемент підготовки
Під час підготовки до ЗНО головне, про що слід пам’ятати - зміст програм тестування ЗНО не виходить за межі шкільних програм. Тобто нічого додаткового й нового, того, чого у школі Ви не проходили, на тестах питати не будуть. Тому не слід бездумно хапатися за всі посібники, методички (в т.ч. і ті, що йдуть під грифом "схвалено МОНМС") та ін. пропозиції з "ефективної підготовки до ЗНО", яких виникло так багато упродовж останнього часу. Вони можуть виявитися зайвими грошовими витратами. Отже, не марнуйте свого часу й уважно слухайте вчителів на уроках. Завдяки уважній і наполегливій роботі на шкільних уроках Вам доведеться менше вчити дома. Звичайно, дуже велике значення тут має відношення вчителів до своєї роботи і "робоча" атмосфера класу. Якщо більшість вчителів не зацікавлені у результатах своєї роботи - перейдіть до іншої школи (або класу, залежно від ситуації). Якщо такий варіант для Вас неможливий або вже запізно - основну увагу приділіть самопідготовці або роботі з репетитором.
Ще один важливий аспект - т.зв. "неформальний": дуже добре, якщо у класі панує дух здорової конкуренції, а малоосвіченим бути соромно. Це додатковий стимул для Вас отримати високий результат на тестах. Якщо в класі бути розумним не в пошані - перейдіть до іншого класу або школи, або просто не звертайте увагу на кепкування ровесників. Пам’ятайте, що "добре сміється той, хто сміється останнім". Навряд чи з Вас кепкуватимуть, коли Ви, завдяки своїй старанності і знанням, поступите до хорошого ВНЗ і матимете непогані кар’єрні перспективи |
До тестування залишилися два тижні. Багато нового, звичайно, вже не вивчиш. Але ефективно повторити матеріал можна. Поради абітурієнтам давали вчителька української мови та літератури Українського фізико-математичного ліцею Наталія пора, завкафедрою англійської мови та кандидат фізико-математичних наук, заступник директора з наукової роботи ліцею "Інтелект" Людмила Шундик та Олександр Миронець, вчителька математики і заступник директора з науково-методичної роботи ліцею "Престиж" Оксана Буковська, доктор історичних наук, доцент КНУ ім. Т. Шевченка Іван Патриляк та старший викладач кафедри англійської мови Києво-Могилянської академії Ірина Пироженко.
Українська мова і література
У тестах завжди є теми, завдання з яких регулярно повторюються. На них і варто налягати. Отже, з фонетики потрібно повторити уподібнення приголосних звуків і йотований голосні ("я", "ю", "є", "ї"), по лексиці - пароніми (перелік є в підручнику за 10-й клас), а по морфології - рід незмінних іменників, ступені порівняння прикметників, відмінювання числівників, написання прислівників і наказовий спосіб дієслів і особисті закінчення в них. Ще обов'язково перегляньте подвоєння приголосних, вивчіть якомога більше фразеологізмів і потренуйтеся визначати тип і розбирати речення. Також напишіть парочку диктантів, щоб зрозуміти, чи добре Ви засвоїли знаки пунктуації.
Щоб швидко повторити літературу, знайдіть в інтернеті короткий зміст потрібних творів, а також опис головних героїв у цитатах. А перевірити, як Ви все запам'ятали, можна так: нехай, наприклад, Ваш приятель називає вам будь-який твір з програми ЗНО, а Ви перераховуйте головних персонажів і давайте їм характеристику. Також вчителі радять вивчити всі псевдоніми українських письменників.
А коли будете проходити перевіркові тести, особливо ті питання, де потрібно по цитаті визначити автора, твір або одного з його героїв, шукайте в ній слова-підказки (наприклад, вони можуть вказувати на характерну рису письменника, на елементи сюжету з його книги тощо). Таке вміння стане в нагоді на тестах.
Математика
Будь-яке рівняння, нерівність або завдання з параметром можна вирішити, побудувавши графік функції. Тому обов'язково повторіть графіки та їх геометричне перетворення (паралельне перенесення на координатній площині, симетричне відображення відносно осей координат, стиснення або розтягування). Крім того, за словами вчителів, більшість абітурієнтів "плавають" у темах похідної та інтеграла. Серед інших слабких місць - завдання зі стереометрії (наприклад, в яких одна фігура вписана в іншу) і з параметром.
Тому напередодні ЗНО зробіть акцент на вирішення таких завдань.
Повторіть основні формули з кожної теми. І якщо раптом виявите, що деякі з них так і не вдалося запам'ятати, то спробуйте подивитися на них під іншим кутом. Наприклад, прочитайте їх як слово, спробуйте знайти асоціації для запам'ятовування або створіть мнемонічне правило, наприклад, " медіана любить, щоб її подовжували ". Або, приміром, спробуйте заново вивести їх: знаючи, що і звідки походить, Ви швидше запам'ятаєте формулу.
Пройдіть від початку до кінця п'ять-шість торішніх тестів, виділивши на кожен з них по 150 хвилин (стільки триває реальний тест). Ви не тільки повторите матеріал, дізнаєтеся про слабкі місця, але і виробите особисту "стратегію боротьби" з тестами. Наприклад, зрозумієте, що краще для Вас - вирішувати спочатку алгебру або геометрію, прості завдання або складні і тощо. При цьому намагайтеся так розподілити час, щоб у Вас залишилося хоча б півгодини на перевірку. Ця порада підійде також для тестів з хімії та фізики.
Історія України
З історії України напередодні тестів вчителі радять зосередитися на подіях ХХ століття, адже питань з цього періоду найбільше. Також роздрукуйте собі портрети історичних діячів, відсортируйте по епохах і порціями розвісьте у себе в кімнаті. Коли запам'ятайте - знімайте і вішайте нові. Те ж саме зробіть і з зображеннями церков, палаців, соборів, ікон, картин, знання яких потрібно для здачі тесту. До слова, хороша їх добірка викладена на сайті Вінницького регіонального центру.
Щоб повторити дати і терміни, зробіть собі картки. На одній стороні напишіть дату або термін, а на іншій - подію, яка тоді відбувалася, або значення. Беріть їх з собою скрізь і тренуйтеся. А вдома ще можна коротко переказувати вголос те, що Ви пам'ятаєте про подію або історичний період, якому відповідає той або інший термін.
Гортаючи історичні атласи перед ЗНО, зверніть увагу на кордони нашої країни в різні періоди (наприклад, в період правління князів, гетьманів, перед, під час і після світових воєн), адміністративне розділення держав, а також напрями військових походів і битв.
Англійська мова
Повторіть тематичну лексику. Для цього відкрийте програму ЗНО, де є перелік тем, які треба знати, випишіть їх на окремі листочки, скрутіть і покладіть в якусь ємність. Потім у процесі повторення іншого матеріалу періодично витягайте по одному листочку і називайте як можна більше слів, які пам'ятаєте з тієї чи іншої теми.
Знайдіть в інтернеті вправи, де потрібно переформулювати задане речення так, щоб зміст його залишився таким же (вони називаються - key-word transformation exercises). Вони дуже корисні, тому що, намагаючись висловити іншими словами одне і те ж, абітурієнт застосовує свої знання про пасивний стан, часи, їх узгодження і тощо.
Вже кілька років поспіль абітурієнтам задають в якості твору написати лист (другу чи до редакції газети). Тому обов'язково ще раз повторіть або вивчіть основні фрази-кліше, які вживаються при написанні листів, їх структуру і правила оформлення. Також для підготовки відкрийте торішні тести або інші посібники по ЗНО, знайдіть там будь-яку тему для твору і постарайтеся протягом 5-15 хвилин вголос (але краще письмово) англійською розповісти, що Ви там написали б.
Остання порада: вирішуйте тести. При цьому, виконуючи завдання на розуміння тексту англійською, намагайтеся, бачачи незнайоме слово, зрозуміти його значення з контексту (навіть якщо для цього знадобиться кілька разів прочитати текст). Адже якщо на реальному тестуванні Ви будете намагатися зрозуміти кожне слово, а не загальний зміст, втратите багато часу. І ще: вирішуючи завдання, де потрібно вставити замість пропуску відповідний за змістом варіант відповіді, звертайте увагу на його "оточення" - навіть якщо варіанти схожі, то слова, які стоять поруч, вкажуть на правильний. |
"Як зайти на свою сторінку після реєстрації?"
У розділі "Інформаційні сторінки" на сайті http://testportal.gov.ua/ оберіть відповідний рік, уведіть номер Сертифіката й пін-код, зазначений у ньому.
"Де взяти запрошення-перепустку? Мені надійшов Сертифікат ЗНО, але немає документів щодо місця проходження тестувань. Як мені дізнатися адреси пунктів тестування, де я складатиму тести?"
Місце та час проведення тестувань вказані у запрошеннях-перепустках, які надіслані абітурієнтам на адреси, вказані ними під час реєстрації.
Радимо уважно слідкувати за надходженням поштової кореспонденції.
Також запрошення-перепустки розміщені на інформаційних сторінках абітурієнтів. Тож Ви маєте змогу роздрукувати цей документ зі своєї інформаційної сторінки.
Запрошення-перепустки, розміщені на інформаційних сторінках, відповідають тим, що надіслані поштою.
"Я зареєструвалася на ЗНО, але перед першим ЗНО у мене зміниться паспорт і прізвище. Що мені робити, я зможу написати ЗНО, якщо я зареєстрована за іншим прізвищем?"
Вам необхідно внести зміни до своїх персональних даних та замовити виготовлення дубліката Сертифіката ЗНО. Уважно ознайомтеся з інформацією, розміщеною на сайті УЦОЯОв розділі "Дублікати сертифікатів ЗНО".
"Якщо я не з'явлюся на одне з тестувань, що буде?"
Не втрачайте свій шанс! Неодноразово траплялися випадки, що абітурієнти під час вступу використовували високий результат тестування з навчального предмета, на який під час реєстрації не сподівалися.
Відсутність відмітки у Сертифікаті ЗНО про участь у тестуванні не є підставою для анулювання інших результатів зовнішнього незалежного оцінювання.
Але, можливо, Ваша поведінка стане підставою для скорочення кількості навчальних предметів для складання абітурієнтами тестів наступного року, адже держава витратить кошти для забезпечення Вашої участі в ЗНО. Сподіваємося на Вашу свідому громадянську позицію!
"Яка повинна бути форма одягу під час складання тестів?"
Під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання дотримуйтеся ділового стилю в одязі. Крім того, пам'ятайте, що Ви маєте почувати себе зручно, щоб не відволікатися від виконання тесту.
"Якою ручкою потрібно користуватися на ЗНО?"
Для уникнення проблем під час оброблення Ваших бланків відповідей використовуйте чорнило насиченого чорного кольору.
"Чи правда, що абітурієнт, який прийшов на тестування, вже отримує 100 балів? Чому така несправедливість: 100 балів + 56 балів за виконання тесту = 156 максимально; а при вступі необхідно 200?"
100 балів дорівнюють результату 0. Максимальний бал, який може отримати абітурієнт за результатами складання тестів, становить 200 балів. Для цього набрані абітурієнтами тестові бали переводяться в оцінку за шкалою 100-200 балів.
Українським центром готуються детальні роз'яснення щодо визначення результатів ЗНО. Слідкуйте за інформацією на офіційному сайті.
"Підкажіть, будь ласка, які сертифікати ЗНО дійсні у цьому році? Чи можу я використати під час вступу результати тестування різних сертифікатів?"
У 2013 році дійсні Сертифікати ЗНО 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 років, відповідно вони можуть використовуватися абітурієнтами під час вступу до ВНЗ у поточному році разом із Сертифікатами ЗНО 2013 року.
Абітурієнти можуть обирати кращі результати тестування із сертифікатів, дійсних під час вступу до ВНЗ у 2013 році.
"Якщо я складу тести у цьому році, мої результати минулих років не будуть дійсними (анулюються)? І чи можу я їх вибирати під час вступу?"
У разі проходження ЗНО в 2013 році результати минулих років не анулюються. Абітурієнт може обрати кращий результат тестування з певного навчального предмета серед результатів ЗНО 2008-2013 років. Комбінувати результати ЗНО різних років необхідно у заяві, яку абітурієнти подаватимуть до приймальної комісії ВНЗ під час вступу. |
Газета "Освіта України" № 50 від 10 грудня 2012 року Реєстрацію на пробне тестування завершено, а вже із 4 січня 2013 року можна записатись на "бойове" Зовнішнє незалежне оцінювання - це вже звична для нашої країни форма вступних випробувань. Кардинальних змін у процедурі і змісті ЗНО 2013 року не передбачається, але певні відмінності все-таки є. Очільник Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева розповіла, скільки учасників пробного й "бойового" тестувань очікують, як змінилися тести з історії України, всесвітньої історії й фізики, а також про плани боротьби з порушниками. 30 листопада завершено реєстрацію на пробне тестування, яке відбудеться 23 і 30 березня. Бажання спробувати сили виявили 255 тисяч осіб. 4 січня розпочинається реєстрація на ЗНО, яка триватиме до 5 березня. До 19 березня до реєстраційних даних можна вносити зміни. - Інколи буває, що людина вирішила складати тестування не з тих предметів, на які подала заявку, а з інших, - розповідає Ірина Зайцева. - Це буде можливо змінити протягом двох тижнів, однак тільки для тих, кого вже буде зареєстровано. Чи складати тести в шабат? Отже, основна сесія ЗНО розпочинається 3 червня тестом з хімії. Це не наймасовіший предмет, тому така практика, як вважають в УЦОЯО, себе виправдала. - Коли 2011 року ми почали з української мови й літератури, було чимало запізнень, - каже Ірина Зайцева. Завершиться основна сесія ЗНО 27 червня тестом зі світової літератури. До речі, цей предмет - новинка 2013 року. Тести з двох предметів - іноземна мова (8 червня) й географія (15 червня) - проводитимуться в суботу. - Зазвичай ми намагаємося тестування на суботу не ставити, хоча директори регіональних центрів оцінювання якості освіти кажуть, що у вихідний день абітурієнтам легше діставатися до пунктів тестування, - коментує Ірина Павлівна. Цікаво, що до центру надходять окремі звернення від абітурієнтів і батьків щодо неможливості складати тестування в суботу через… релігійні переконання. - По-перше, в нас освіта має світський характер, - говорить Ірина Зайцева. - Але якщо людина таки дотримується переконань, то в неї є можливість зареєструватися на додаткову сесію. Релігійні переконання можуть бути для цього підставою. Очікуємо понад 300 тисяч Цього року, за прогнозами УЦОЯО, очікується 311,5 тисячі учасників ЗНО. Найвелелюдніші тестування з української мови й літератури, історії України, а також математики вже традиційно відбуватимуться у дві сесії. Оголошення результатів планують розпочати 18 червня й до 5 липня оприлюднити всі результати основної сесії, а до 16 липня - додаткової. Абітурієнти, як і минулого року, мають право складати тести з чотирьох навчальних предметів. Коли вступник реєструватиметься, він має вказати, чи потрібний йому переклад при складанні тестування. Так, окрім тестів з іноземних мов і з української мови й літератури, всі інші можуть бути перекладені російською, румунською, польською, молдовською, угорською і кримськотатарською мовами - тими, якими учня навчали в загальноосвітньому навчальному закладі. - Раніше абітурієнт отримував два зошити - українською й мовою нацменшин, яку він замовив, - повідомила Ірина Зайцева. - В 2013 році ми відмовляємось від цього. Абітурієнт отримує зошит тільки тією мовою, яку він замовив. У минулі роки були випадки, коли деякі жартівники замовляли три предмети різними мовами. А переклад тестів - дуже складна процедура, адже потрібно дотриматись усіх вимог щодо конфіденційності. Тож, за словами директора УЦОЯО, жартівники перевірятимуть знання мов не на зовнішньому незалежному оцінюванні. Нове в змісті Деякі зміни торкнулись і змістової частини тестів, зокрема, з історії України, всесвітньої історії, фізики, а також іноземних мов. - Вони не кардинальні, але ми щорічно вдосконалюємо змістову частину тестів, - розповідає Ірина Зайцева. - І цього року, наприклад, деякі зміни відбулись у тестах з історії України та всесвітньої історії. Дещо скорочено кількість завдань - із 60 до 55, але зменшено й час на їхнє виконання. Якщо раніше тест виконувався протягом 150 хвилин, то цьогоріч відводиться 135. Зменшено й кількість завдань у тестах з фізики - з 36 до 34. Зокрема, за рахунок того, що більшу частину тестових завдань орієнтовано не на вибір однієї правильної відповіді (були нарікання викладачів ВНЗ, що таку відповідь можна вгадати). - Щоб дистанціюватись від цього, ми даємо більше завдань у відкритій формі з короткою відповіддю, - зазначила Ірина Павлівна. - Тобто не тих, де потрібно вгадувати, а таких, де доведеться міркувати. Поліпшили й тести з іноземної мови - вдосконалили критерії оцінювання власного висловлювання. Кількість комунікативних ситуацій, які потрібно розбирати при виконанні тесту з іноземної мови, скорочено із чотирьох до трьох. Фахівці вважають, що це підвищить якість тесту. Боротьба з порушниками Триває вдосконалення форм боротьби з порушниками. В жовтні на колегії МОНмолодьспорту розглядалось питання протидії тим, хто порушує процедуру тестування або не дотримується вимог до її учасника. - Це передусім стосується мобільних телефонів та інших пристроїв, які забороняється використовувати відповідно до порядку проведення ЗНО, - повідомила Ірина Павлівна. - Людина може прийти на тестування, маючи при собі мобільний телефон, але на час опитування вона повинна залишити його в спеціально відведеному місці й після закінчення забрати. Металошукачі й камери - засоби, що виправдали себе цього року, вважають в УЦОЯО. Тож у 2013¬му буде більше пунктів тестування, де вони застосовуватимуться. Як і цього року, наступного орієнтуватимуться на облаштування пунктів у вищих навчальних закладах. - На нашу думку, вищий навчальний заклад має бути зацікавлений у тому, щоб набрати "якісних" абітурієнтів, - каже Ірина Зайцева. - Крім того, у ВНЗ значно більше аудиторій, які вже оснащені відеокамерами. Також там сприятливіші умови для використання металошукачів. Звичайно, ми використовуємо тільки сертифіковані пристрої. Будемо намагатися, щоб вони були на кожному пункті. Для тих, хто навчався за кордоном Минулого року особи, які навчались у школах за кордоном, мали змогу складати ЗНО лише під час додаткової сесії. У 2013-му вони можуть за бажанням брати участь в основній або додатковій сесії. Будьте обережні! Як повідомила Ірина Зайцева, в продажу з’явилися посібники з підготовки до ЗНО, які мають фальшований гриф. Їхній перелік буде найближчим часом опублікований на сайті УЦОЯО. |
0101 Педагогічна освіта
дошкільна освіта (6.010101) - українська мова та література, біологія, математика або історія України
початкова освіта (6.010102) - українська мова та література, математика, біологія або історія України
технологічна освіта (6.010103) - українська мова та література, математика, фізика або хімія
професійна освіта (за профілем) (6.010104) - українська мова та література, математика, фізика або хімія
корекційна освіта (за нозологіями) (6.010105) - українська мова та література, біологія, іноземна мова або історія України
соціальна педагогіка (6.010106) - українська мова та література, історія України, іноземна мова або світова література
0102 Фізичне виховання, спорт і здоров'я людини
фізичне виховання (6.010201) - українська мова та література, біологія, творчий конкурс
спорт (6.010202) - українська мова та література, біологія, творчий конкурс
здоров'я людини (6.010203) - українська мова та література, біологія, творчий конкурс
0201 Культура
Культурологія (6.020101) - українська мова та література, історія України, іноземна мова або світова література
книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія (6.020102) - українська мова та література, історія України, іноземна мова або світова література
музейна справа та охорона пам'яток історії та культури (6.020103) - українська мова та література, історія України, іноземна мова або світова література
народна художня творчість (6.020104) - українська мова та література, історія України, творчий конкурс
документознавство та інформаційна діяльність (6.020105) - українська мова та література, історія України, математика або світова література
менеджмент соціокультурної діяльності (6.020106) - українська мова та література, історія України, іноземна мова або світова література
0202 Мистецтво
театральне мистецтво (6.020201) - українська мова та література, історія України або світова література, творчий конкурс
хореографія (6.020202) - українська мова та література, історія України або світова література, творчий конкурс
кіно -, телемистецтво (6.020203) - українська мова та література, історія України або світова література, творчий конкурс
музичне мистецтво (6.020204) - українська мова та література, історія України або світова література, творчий конкурс
образотворче мистецтво (6.020205) - українська мова та література, історія України або світова література, творчий конкурс
реставрація творів мистецтва (6.020206) - українська мова та література, історія України або світова література, творчий конкурс
дизайн (6.020207) - українська мова та література, історія України або світова література, творчий конкурс
декоративно-прикладне мистецтво (6.020208) - українська мова та література, історія України або світова література, творчий конкурс
естрадно-циркове мистецтво (6.020209) - українська мова та література, історія України або світова література, творчий конкурс
фотомистецтво (6.020210) - українська мова та література, хімія, творчий конкурс
0301 Соціально-політичні науки
cоціологія (6.030101) - українська мова та література, історія України, математика або іноземна мова
психологія (6.030102) - українська мова та література, біологія, історія України або іноземна мова
практична психологія (6.030103) - українська мова та література, біологія, історія України або іноземна мова
політологія (6.030104) - українська мова та література, історія України, всесвітня історія або іноземна мова
0302 Міжнародні відносини
міжнародні відносини (6.030201) - українська мова та література, іноземна мова, всесвітня історія або географія
міжнародне право (6.030202) - українська мова та література, іноземна мова, всесвітня історія або географія
міжнародні економічні відносини (6.030203) - українська мова та література, іноземна мова, математика або географія
міжнародна інформація (6.030204) - українська мова та література, іноземна мова, всесвітня історія або математика
країнознавство (6.030205) - українська мова та література, географія, всесвітня історія або іноземна мова
міжнародний бізнес (6.030206) - українська мова та література, іноземна мова, математика або всесвітня історія
0303 Журналістика та інформація
журналістика (6.030301) - українська мова та література, іноземна мова або російська мова,творчий конкурс
реклама і зв'язки з громадськістю (за видами діяльності) (6.030302) - українська мова та література, історія України, іноземна мова або світова література
видавнича справа та редагування (6.030303) - українська мова та література, історія України, іноземна мова або математика
0304 Право
правознавство (6.030401) - українська мова та література, історія України, іноземна мова або математика
правоохоронна діяльність (6.030402) - українська мова та література, історія України, творчий конкурс
0305 Економіка та підприємництво
економічна теорія (6.030501) - українська мова та література, математика, історія України або географія
економічна кібернетика (6.030502) - українська мова та література, математика, історія України або географія
міжнародна економіка (6.030503) - українська мова та література, математика, іноземна мова або географія
економіка підприємства (6.030504) - українська мова та література, математика, історія України або географія
управління персоналом та економіка праці (6.030505) - українська мова та література, математика, історія України або географія
прикладна статистика (6.030506) - українська мова та література, математика, історія України або географія
маркетинг (6.030507) - українська мова та література, математика, історія України або географія
фінанси і кредит (6.030508) - українська мова та література, математика, історія України або географія
облік і аудит (6.030509) - українська мова та література, математика, історія України або географія
товарознавство і торговельне підприємництво (6.030510) - українська мова та література, математика, географія або хімія
|
Відповідно до умов вступу 2013 р. цьогоріч абітурієнти, як і у попередні роки, можуть подавати документи до 5 ВНЗ на 3 спеціальності в кожному. Аналогічно до попередньої практики зарахування до студентських лав відбуватиметься у три хвилі. Прохідний бал визначено такий: мінімум 124 бали - з непрофільних предметів і мінімум 140 - з профільних. У випадку, якщо абітурієнт з непрофільного предмету недобрав бали, а з профільного предмету отримав не менше 170 – ВНЗ може його зарахувати. ВНЗ також можуть самостійно підняти рівень прохідного балу і визначити два профільних предмета. У вступній компанії 2013 року також збережено систему пільг і бонусів (на прикрість розумним і на щастя не зовсім підготовленим). Зокрема бонуси отримають: переможці IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів робіт членів Малої академії наук (МАН) – за диплом І ступеня - 50 додаткових балів, ІІ ступеня - 40 балів, ІІІ ступеня - 30 балів; випускники підготовчих курсів ВНЗ – 20 балів. Увага! Для переможців IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад додаткові бали нараховуватимуться лише у тому випадку, якщо їх "диплом" відповідає профільному предмету вступних випробувань. Призерам конкурсу-захистів МАН бонусні бали нараховуватимуться у випадку, якщо тематична секція в межах якої буде написано роботу, відповідатиме тій спеціальності, на яку вони мають намір поступати. (У попередньому році спеціальності мав відповідати базовий предмет в цій секції). Випускники підготовчих курсів отримають додаткові бали якщо: - курси відвідувалися не менше як 3 місяці; - документи подаватимуться до того ВНЗ на підготовчих курсах якого вчився; - документи подаються на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності. Пільговикам належатиме 25% бюджетних місць. Ця квота обов’язкова для кожної спеціальності всіх державних ВНЗ. Пільгові категорії: 1. Діти до 18 років, чиї батьки загинули під час бойових дій; 2. Діти-сироти та діти, які залишилися без батьківської опіки (до 23 років); 3. Інваліди I та II груп, яким не протипоказане навчання на обраній спеціальності; 4. Діти, чиї батьки загинули або стали інвалідами на вугледобувних підприємствах (для гірських спеціальностей); 5. Діти військових і працівників правоохоронних органів, які загинули при виконанні службових обов'язків; 6. Члени сімей шахтарів та гірничорятувальників, які загинули через аварію на шахті ім. Засядька; 7. Діти загиблих шахтарів, шахтарів-інвалідів I та II груп, батьків із стажем роботи під землею не менше 15 років; 8. Чорнобильці: І, ІІ категорій; діти-інваліди чорнобильської катастрофи (до 18 років); діти до 18 років, чиї батьки загинули через чорнобильську катастрофу; діти чорнобильців І категорії (до 18 років). Пріоритет при рівних балах матимуть: 1. Сироти; 2. Члени сімей військових при вступі до вищих військових навчальних закладів та військових підрозділів ВНЗ; 3. Інваліди III групи, а також діти інвалідів з малозабезпечених сімей; 4. Демобілізовані з армії в рік вступу; 5. Діти з багатодітних сімей, у яких п'ять дітей і більше; 6. Медалісти; 7. Інші категорії абітурієнтів, яким ВНЗ віддасть перевагу. Увага! Зазначену в переліку послідовність під час формування рейтингів ВНЗ не мають право порушувати. Тобто, приймальна комісія не може перед абітурієнтом-сиротою надати пріоритет абітурієнту із багатодітної родини. Подача документів 1-31 липня* – подача документів *До 20 липня мають подати документі ті, хто планує складати іспити або проходити творчий конкурс 21 – 31 липня – складання іспитів 11-31 липня – проведення творчих конкурсів Подача документів здійснюватиметься як у паперовій формі, так і у електронній. Електронна заява-онлайн заповнюватиметься на сайті ez.osvitavsim.org.ua . Всю інформацію про абітурієнтів ВНЗ вноситимуть до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО). Стежити за рейтингом можна на сайті системи "Конкурс" (vstup.info), куди будуть передаватися дані з ЄДЕБО. Увага! Подати електронну заяву можуть всі, але ті хто має пільги або додаткові бали обов’язково до 31 липня мають з’явитися у приймальній комісії і підтвердити їх наявність документально. Документи які необхідно подати до приймальної комісії: - атестат і додаток до нього - сертифікати ЗНО - копія паспорта - медична довідка форма № 086-о - шість фотокарток 3х4 - будь-який інший документ, що підтверджує особливості при зарахуванні. Зарахування Як і в попередніх роках, у вступній кампанії 2013 р. очікується проведення 3-х хвиль зарахування. 1 серпня 2013 р. до 12:00 ВНЗ на своїх стендах або веб-сайтах мають оприлюднити результати першої хвилі зарахування. До 4 серпня включно "прохідні" абітурієнти мають віднести свої документи до приймальної комісії. До 12:00 5 серпня ВНЗ мають оприлюднити списки 2-ї хвилі зарахування в яких за рахунок тих, хто не приніс оригінали, будуть включені наступні абітурієнти. До 7-го серпня включно оригінали документів мають подати абітурієнти 2-ї хвилі зарахування. До 12:00 8 серпня оприлюднюються списки останньої 3-ї хвилі зарахування, за якою документи слід подати до 10 серпня включно. 11 серпня 2013 р. ВНЗ мають оприлюднити остаточний список зарахованих на бюджетне навчання. Зверніть увагу, що всіх 3-х хвиль зарахування може і не бути, якщо бюджетні місця будуть повністю "укомплектовані" під час 1-ї або 2-ї хвилі. Зарахування на контрактне навчання, здійснюватиметься лише після того, як буде здійснене зарахування бюджетників. Останній день зарахування на навчання за контрактом – 25 серпня 2013 р. Хвилі зарахування: 1 серпня до 12:00 – списки рекомендованих 1 хвилі (1-4 серпня –подача оригіналів рекомендованих на зарахування) 5 серпня до 12:00 – списки рекомендованих 2 хвилі (5-7 серпня – подача оригіналів рекомендованих на зарахування) 8 серпня до 12:00 - списки рекомендованих 3 хвилі (8-10 серпня –подача оригіналів рекомендованих на зарахування) 11 серпня – оголошення результатів зарахування на бюджетні місця Оголошення результатів зарахування: 11 серпня – оголошення результатів зарахування на державне замовлення 25 серпня – оголошення результатів зарахування на навчання за контрактом. |
15 листопада цього року Міністерство освіти і науки молоді та спорту України оприлюднило наказ, яким було затверджено нові Умови прийому до вищих навчальних закладів. Попри те, що кожен ВНЗ ще має розробити власні правила прийому та затвердити їх у профільному міністерстві, загалом логіку та хід вступної кампанії 2013 вже визначено. Аналіз Умов прийому 2013-го та попередніх років дає підстави зробити висновок про відсутність будь-яких суттєвих змін як у підході до конкурсного відбору, так і у самій процедурі його проведення. Терміни подачі документів для участі в конкурсі не змінилися (початок 1 липня замість 2-го, а закінчення - традиційно 31 липня), ще на рік продовжено дію сертифікатів УЦОЯО попередніх років (тепер з 2008 по 2013 рр.), прохідний бал з профільних (140) та непрофільних (124) предметів залишився на тому ж рівні, можливість подачі документів до п'яти ВНЗ на три напрямки підготовки ніхто зменшити не наважився, три хвилі рекомендованих до зарахування (1, 5 та 8 серпня) також не зазнали змін. Окрім цього, незмінними залишились положення про нарахування по 30, 40, 50 додаткових балів за визначні успіхи у вивченні профільних предметів, до 20 балів - за успішне закінчення підготовчих курсів, а пільговикам залишається право на позаконкурсний вступ та фактично гарантованих 25% місць державного замовлення. Із прийняттям закону "Про засади державної мовної політики", в Умовах прийому з'явився пункт, яким передбачена можливість оприлюднення Правил прийому до вищого навчального закладу мовами меншин у випадку прийняття рішення місцевою радою щодо використання регіональних мов. Однак, така норма впливу на зміст вступної кампанії теж не матиме. |
|
Меню сайту
Статистика
Онлайн всього: 10 Гостей: 10 Користувачів: 0
|