ВМРК

Неділя, 19 Травня 2024, 04:41:21

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | | Реєстрація | Вхід


Міжнародна група вчених прочитала частину геному штаму чумної палички, який був причиною так званої Юстиніанової чуми, епідемії, яка спалахнула в Європі у VI столітті нашої ери. Робота вчених опублікована в журналі The Lancet Infectious Diseases. Джерелом генетичного матеріалу стали два зуба, знайдені на середньовічному кладовищі міста Ашхейма в Баварії. Вуглецеве датування дозволило встановити, що зуби належать людям, які жили на початку – у середині VI століття, у той самий час, коли спалахнула чума в Константинополі (матеріал датований 504 і 533 роками, проте помилка методу становить близько 60-90 років). Порівняння прочитаних геномів з геномами інших відомих різновидів Yersinia pestis, в тому числі з тими, що були причиною Чорної смерті XIV століття, показало, що "юстиніанівський" штам досить різниться від них усіх. Судячи з усього, цей різновид бактерій зник або став настільки рідкісним, що не ідентифікується в сучасних природних резервуарах захворювання. У цьому сенсі штам Юст ... Читати далі »
Переглядів: 305 | Додав: Muhaulyk | Дата: 31 Січня 2014 | Коментарі (0)

Британські учені провели дослідження і довели, що ожиріння – заразна хвороба. Вони проаналізували 15 праць з 11 різних наукових видань. У результаті нового дослідження з'ясувалося, що раціон харчування людини залежить від того, з ким вона приймає їжу. Вплив друзів по застіллю може визначати і кількість з'їденого. Головний дослідник Ерік Робінсон з Університету Ліверпуля (Велика Британія) дійшов висновку, що ті, кому говорили про низькокалорійні уподобання інших людей, теж обирали такі продукти. Вчені стверджують, що вибір їжі безпосередньо пов'язаний з соціальними відносинами. Це працює, навіть коли люди самі не усвідомлюють цього або коли їдять на самоті. Національний дослідницький центр "Здорове харчування" пише, що, якщо ваші друзі обирають жирний фаст-фуд, то у вас зростають шанси захворіти на ожиріння. Адже за приємною бесідою люди часто копіюють шкідливі звички інших. Звідси з'являються передумови для переїдання, що потім стає причиною ожиріння та інших не менш серйозних хворо ... Читати далі »
Переглядів: 320 | Додав: Muhaulyk | Дата: 31 Січня 2014 | Коментарі (0)

У ДНК сучасної людини міститься до 20% генома неандертальця, повідомляється в статті американських вчених, опублікованій в науковому журналі Science. Вчені проаналізували розподіл генів неандертальців в ДНК людини і з'ясували, що вони допомогли нам пристосуватися до холодного клімату, але розподіл також впливати на схильність до деяких хвороб, йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature. "Тепер, коли можна оцінити ймовірність, з якою конкретний генетичний варіант був привнесений неандертальцями, ми можемо почати з'ясовувати, як успадкована від них ДНК впливає на нас", – пояснив Девід Рейч (David Reich) з Медичної школи Гарварду в Бостоні (США). Рейч і його колеги, у тому числі Сванте Паабо з Інституту еволюційної антропології в Лейпцігу (Німеччина), проаналізували генетичні варіанти у геномах 846 осіб неафриканского походження і 176 африканців і порівняли їх з розшифровкою генома неандертальця, вік якої становить 50 тисяч років і яку вчені зробили в минулому році. Виявилося, щ ... Читати далі »
Переглядів: 217 | Додав: Muhaulyk | Дата: 31 Січня 2014 | Коментарі (0)

Уповільнена швидкість реакції пов'язана з ризиком передчасної смерті, встановили британські та шотландські вчені, праця яких опублікована в журналі PLOS ONE. Вчені з Університетського коледжу Лондона та Університету Единбурга проаналізували дані понад 5 тисяч жителів США у віці від 20 до 59 років. Завдання, яке виконувалося в спеціальному екзаменаційному центрі, було простим – натиснути на кнопку в момент появи зображення на екрані комп'ютера. Наступні 15 років спеціально фіксувалися випадки смерті серед учасників експерименту. В цілому, за цей період померли 378 осіб (7,4%) від загального числа учасників, але ті, хто мав більш низьку швидкість реакції на тестах, вмирали на 25% частіше в порівнянні з тими, хто показав середній час. Цей взаємозв'язок зберігалася незалежно від причини смерті, а також після врахування таких факторів, як соціально-економічні умови, вік, стать і спосіб життя. "Час реакції, очевидно, пов'язаний з базовими аспектами роботи центральної нервової системи, а ш ... Читати далі »
Переглядів: 259 | Додав: Muhaulyk | Дата: 31 Січня 2014 | Коментарі (0)

         Фахівці Британського центру раку заявляють, що музична терапія зменшує занепокоєння і покращує якість життя ракових хворих, особливо підлітків і молодих людей, допомагаючи їм ефективніше переносити лікування захворювання.
         Дослідники провели дослід на групі пацієнтів у віці 11-24 років. Учасники експерименту повинні були створити музичні кліпи, а потім продемонструвати їх близьким друзям і родичам.
         Всі пацієнти, що брали участь в експерименті, пройшли процедуру з пересадки стовбурових клітин з високим ступенем ризику, а також подальшого лікування. У ході дослідження виявилося, що у пацієнтів покращилися стосунки з членами сім'ї та друзями.
         Для створення своїх музичних кліпів молод ... Читати далі »
Переглядів: 339 | Додав: Muhaulyk | Дата: 30 Січня 2014 | Коментарі (0)

        Сімейні сварки і скандали впливають не тільки на сімейні відносини, але й на імунітет подружжя. Це довели вчені з Університету Огайо (США) в ході проведеного дослідження.
        В поле зору експертів потрапили 100 сімейних пар, стаж шлюбу у яких був більше 10 років. Цих добровольців попросили відповісти на питання – що змушує їх відчувати стрес? При стресі, нагадаємо, в організмі підвищується рівень гормону кортизолу, який порушує імунітет. Через це і вважається, що стрес небезпечний для людини. За підсумками опитування виявилося, що причиною стресу, як правило, стають сварки в родині.
        Опитування показало, що найсильніше підвищений рівень кортизолу у тих, хто відчуває стрес від внутрішніх проблем у сім'ї і часто свариться зі своїм чоловіком. Крім того, кількість Т-клітин, які імуніте ... Читати далі »
Переглядів: 301 | Додав: Muhaulyk | Дата: 30 Січня 2014 | Коментарі (0)

         Китайські вчені створили папір, на якому можна друкувати водою, повідомляється в статті, опублікованій в науковому журналі Nature Communications.
         Синтезоване вченими чорнило є спіропіранами (spiropyran) – складними вуглеводнями, що в залежності від освітлення або потрапляння в рідину темнішають або перестають бути прозорими.
         У той же час папір, який створили вчені, містить усередині необхідну для "проявлення" спіропіранів кількість рідини.
         Вчені відзначають, що папір придатний як для преси, так і для рукописної роботи. У той же час для того, щоб аркуш знову став чистим, листок досить трохи нагріти, що, з одного боку, є "слабкістю", а з іншого – перевагою розробки.
... Читати далі »
Переглядів: 315 | Додав: Muhaulyk | Дата: 30 Січня 2014 | Коментарі (0)

         Астрономи за допомогою радіотелескопу Грін-Бенк виявили "міжгалактичний газопровід", по якому холодний водень надходить в галактику NGC 6946 від її сателітних зоряних скупчень. Зображення опубліковано на сайті американської Національної радіоастрономічної обсерваторії, дослідження прийнято до друку у Astronomical Journal.
        Галактика NGC 6946 розташована між сузір'ями Лебедя і Цефея і віддалена від Землі на 22 мільйони світлових років. Як показали попередні дослідження, її зоряне ядро оточене великим гало водню, характерним для галактик спірального типу.
        Нове дослідження показало, що між NGC 6946 і сусідніми галактиками (на зображенні їх видно праворуч), за межами гало, існує потік холодного, і через це практично непомітного водню. Виявити газовий потік стало можливим чере ... Читати далі »
Переглядів: 246 | Додав: Muhaulyk | Дата: 30 Січня 2014 | Коментарі (0)

         На думку дослідників з університету Уппсали (Швеція), ніч без сну можна порівняти зі струсом мозку. В обох випадках підвищується рівень хімічних речовин у крові, характерний для травми голови.
         Вчені провели дослідження, в ході якого здійснили забір крові у групи людей, змушених не спати всю ніч. Виявилося, що в крові піддослідних був підвищений рівень речовин NSE і S-100B, які також є показниками струсу мозку.
         Хоча підвищення було не таким великим, як після удару по голові, але все ж значним, підкреслюють фахівці.
         Раніше було доведено, що під час сну мозок очищається від накопичених за день токсинів, які в свою чергу впливають на підвищення рівня NSE і S-100B, що сприяє втраті тк ... Читати далі »
Переглядів: 297 | Додав: Muhaulyk | Дата: 30 Січня 2014 | Коментарі (0)

        У ході тривалого дослідження протягом 16 тижнів за участю 54 добровольців вдалося з'ясувати, що ківі позбавляє від апатії.
       Учасників експерименту розділили на групи, одним пропонувалося з'їдати по 2 фрукта на день, іншим – половинку ківі. Виявилося, що ті, хто регулярно їв ківі, відчували приплив енергії та зниження почуття втоми протягом дня.
       Такого ефекту не відчули на собі ті, хто їв меншу кількість ківі або волів їсти інші фрукти.
       Фахівці пов'язують цей факт з тим, що ківі – чемпіон за кількістю вітаміну C – речовини, що бере участь в прискоренні метаболічного процесу в організмі і підвищує імунітет. Ось чому так важливо, на думку вчених, дотримуватися правильного харчування.
Переглядів: 281 | Додав: Muhaulyk | Дата: 30 Січня 2014 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 44 45 »

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Наше опитування

Якій музиці ви надаєте перевагу?
Всього відповідей: 14

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0