ВМРК

Неділя, 19 Травня 2024, 06:26:57

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід


За яких умов можуть зменшити педнавантаження і куди звернутися у разі неправомірних дій адміністрації?
      Добрий день! Звертається до Вас викладач одного із коледжів України. В даному навчальному закладі працюю з 1999 року: спочатку лаборантом і за сумісництвом викладачем, а з 2003 року - штатним викладачем спец. дисциплін. За освітою я інженер-механік, викладаю такі дисципліни як "Інженерна та комп’ютерна графіка", "Технічне редагування" тощо. Задля можливості викладання комп’ютерної графіки у 2004 році я пройшла стажування на курсах, після чого була атестована на 2 категорію. Всі вищевказані предмети я викладаю вже протягом майже 9 років, загальний педагогічний стаж складає 11 років 9 місяців. За цей час пройшла дві атестації, попередньо пройшовши стажування по всіх дисциплінах, які мені були закладені у навантаження. Результатом цього стало отримання мною у травні 2012 року вищої категорії, маю у своєму доробку багато методичних розробок, навчальних посібників внутрішнього користування, є членом методичної ради, головою циклової комісії з питань стандартизації та метрології. Диплом я отримала за радянських часів, до виходу на пенсію мені залишається 2 роки, на утриманні маю сина-студента 4 курсу вищого навчального закладу (батько помер). У зв’язку з тим, що адміністрація навчального закладу ставить питання про зменшення кількості годин річного навантаження в середньому на 60-70 %, мотивуючи це невідповідністю диплому дисциплінам, що я викладаю, хоча я і зараз не заперечую проти подальшого стажування і вдосконалення майстерності шляхом як самоосвіти, так і навчання в неробочий час в одному з вищих навчальних закладів міста (погодження з боку кафедри я отримала), прошу надати мені юридичну допомогу з таких питань:
1. Якими законами і положеннями Міністерства освіти та науки України регламентується порядок зменшення навантаження викладача?
2. Чи правомірні дії адміністрації щодо мене в світлі вищевказаних обставин?
3. До яких адміністративних та юридичних органів я можу звернутись за допомогою для захисту та вирішення мого питання?

Згідно зі ст. 25 Закону "Про загальну середню освіту", педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності - час, призначений для здійснення навчально-виховного процесу.

Педагогічне навантаження вихователя загальноосвітнього навчального закладу становить 30 годин, вихователя загальноосвітньої спеціальної школи (школи-інтернату) - 25 годин на тиждень, що становить тарифну ставку.

Розподіл педагогічного навантаження у загальноосвітньому навчальному закладі здійснюється його керівником і затверджується відповідним органом управління освітою.

Педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності обсягом менше тарифної ставки, передбаченої частиною першою цієї статті, встановлюється тільки за його згодою.

Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається у разі зміни кількості годин з окремих предметів (органами виконавчої влади), що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням законодавства України про працю (про зміну істотної умови праці керівник установи повинен попередити працівника за 2 місяці - Ст.32 Кодексу законів про працю України).

Згідно п. 20 Типових правил внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів України, затверджених наказом МОН N455 від 20.12.93 Власник або уповноважений ним орган (керівник) закладу освіти зобов'язаний доводити до відома педагогічних працівників у кінці навчального року (до надання відпустки) педагогічне навантаження в наступному навчальному році;

Згідно з Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. N 778, обсяг педагогічного навантаження може бути менше тарифної ставки (посадового окладу) лише за письмовою згодою педагогічного працівника.

Таким чином, керівництво навчального закладу може зменшити Вам навантаження, якщо зробить це не протягом навчального року, за винятком зміни кількості годин предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за Вашою письмовою згодою. Також без Вашої згоди не може бути встановлене навантаження нижче тарифної ставки.

Відповідно до п. 3.21 Типового Положення "Про атестацію педагогічних працівників" Особи з повною вищою педагогічною освітою або іншою повною вищою освітою, прийняті на посади педагогічних працівників за умови проходження ними підвищення кваліфікації, атестуються як такі, що мають відповідну освіту. Тобто остання атестація яку Ви проходили підтвердила Вашу посаду і кваліфікацію, про невідповідність диплому дисциплінам, що Ви викладаєте не може бути і мови.

Законодавством не передбачена можливість посилання на будь-яку невідповідність документа про освіту, як на підставу для зменшення навантаження.

Ви можете звернутися до керівника навчального закладу, як до особи, відповідальної за встановлення педагогічного навантаження, профспілкового органу за захистом своїх трудових прав (Ст. 21 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності"), Міністерства освіти і науки України, районного відділення Міністерства освіти і науки, власника приватного закладу та до місцевого органу управління освітою.

Відповідь підготували студенти Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі УДУФМТ - Мельникович Богдан Андрійович та Бідун Лілія Валеріївна.

Куратор, юрисконсульт відділу юридична клініка "Надія" при УДУФМТ - Ніколенко Артем Євгенійович.
Категорія: Юридична консультація | Додав: Muhaulyk (07 Травня 2013)
Переглядів: 1050 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Категорії розділу

Юридична консультація [12]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0