ВМРК

Неділя, 19 Травня 2024, 06:26:55

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід


Якому фахівцеві надається перевага під час прийняття на роботу до спецшколи для дітей із особливими потребами?
Я, на постійній основі 30 років працювала в обласному Інституті післядипломної педагогічної освіти (ІППО) завідувачем кабінету біології, основ здоров'я і хімії. За сумісництвом (25 років) працювала в консультпункті Київської вечірньої міжобласної спецшколи для слабозорих і сліпих учнів учителем біології, хімії, основ здоров'я. Відповідно, маю досвід роботи у такій школі, володію шрифтом Брайля і тифлопедагогічною методикою, пройшла курсову підготовку з дефектології, учитель-методист. За цими критеріями має здійснюватись прийом на роботу у таку спецшколу. Оскільки мій контракт в ОІППО закінчився у липні ц.р. - я хотіла влаштуватися на постійну роботу до цієї спецшколи. Влаштуватись не вдалося. Директор не задовольнила мою заяву, а прийняла за сумісництвом учителем біології, хімії, основ здоров'я іншу особу - песіонерку, інженера за фахом (Закінчила Львівський політехнічний інститут), курсової підготовки з дефектології не проходила, шрифтом Брайля не володіє, тифлопедагогічної методики не знає. Чи правомірно у такому випадку поступив директор школи? Якщо ні, яким чином я можу відстояти своє право на роботу? 

Згідно з Постановою КМУ від 03.04.1993 р. № 245 "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій", сумісництво передбачає виконання, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору. Проте законодавством не врегульоване питання про переведення з роботи за сумісництвом на основну роботу. На практиці таке переведення здійснюється шляхом розірвання трудового договору за місцем виконання роботи за сумісництвом і укладання нового договору про влаштування на основну роботу.

Щодо повторного укладання трудового договору застосовуються положення ст. 421 КЗпП України, у другому абзаці якої сказано, що переважне право на укладення трудового договору у разі поворотного прийняття на роботу надається працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві, в установі, організації, а також працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.

Згідно зі ст. 22 КЗпП, необґрунтована відмова у прийнятті на роботу забороняється.

Згідно з "Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій" (п. 8), затвердженого Наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції, Міністерства фінансів України від 28.06.93 № 43, звільнення з роботи за сумісництвом провадиться з підстав, передбачених законодавством, а також у разі прийняття працівника, який не є сумісником, чи обмеження сумісництва у зв'язку з особливими умовами та режимом праці без виплати вихідної допомоги. Тобто якщо Ви вирішили перейти на постійну роботу державного підприємства, то керівник може на підставі даного пункту звільнити працівника-сумістника та прийняти Вас на його місце.

Таким чином, по-перше керівник повинен був, відповідно до вашого звернення, надати Вам перевагу перед іншими працівниками. По-друге Ви можете подати заяву про прийняття на роботу на займану Вами раніше посаду. У разі відмови, роботодавець повинен надати обґрунтовану відповідь про причини відмови, при цьому він не може посилатися на те, що дана посада зайнята працівником, що займає її за сумісництвом.

У разі відмови від прийняття на роботу, Ви можете подати позов про визнання незаконною відмови в прийнятті на роботу до суду.

Відповідь підготував студент Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі (УДУФМТ) - Мельникович Богдан Андрійович.

Куратор, юрисконсульт відділу юридична клініка "Надія" при УДУФМТ - Ніколенко Артем Євгенійович.


Джерело: http://www.osvita.org.ua
Категорія: Юридична консультація | Додав: Muhaulyk (09 Грудня 2012)
Переглядів: 502 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
avatar
1
Якщо я влаштувалася на роботу як молодий спеціаліст по спеціальності не з 1 вересня, а після Нового року, чи маю я право отримати одноразову грошову допомогоу на наступний рік?
avatar

Категорії розділу

Юридична консультація [12]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування

Якій музиці ви надаєте перевагу?
Всього відповідей: 14

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0