У розділі матеріалів: 12 Показано матеріалів: 11-12
Скажіть, будь ласка, якщо дитина вчиться на денній бюджетній формі навчання, але хоче перейти на заочну платну, то чи має вона право поступити на бюджет в інший ВНЗ? Дякую!
До вашого звернення повідомляємо, що відповідно до ст. 4 ЗУ "Про вищу освіту" громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі в межах стандартів вищої освіти, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше.
У даній статті встановлено, що особа має право на безкоштовну освіту, якщо вона отримає даний освітньо-кваліфікаційний рівень вперше, тобто результатом навчання на безкоштовній освіті має бути отриманий особою документ про закінчення даного рівня за кошти державного бюджету. Але якщо особа не пройшла даний курс навчання та не отримала диплому, то вважається що вона не здобула цей освітньо-кваліфікаційний рівень, а відповідно й не використала право на навчання за кошти державного бюджету.
Тому з вище наведено можна зробити висновок, що якщо дитина не закінчила навчання за державні кошти, то вона може вступити (перевестися) у інший ВНЗ на Бюджетну форму навчання.
Відповідь підготувала студентка Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі (УДУФМТ) - Гужва Анна Сергіївна
Куратор, юрисконсульт відділу юридична клініка "Надія" при УДУФМТ - Ніколенко Артем Євгенійович.
|
Добрий день! Дайте будь ласка відповідь на моє питання. Я викладач фізики і електротехніки в будівельному училищі . Річне пед навантаження складає 720 годин. Чи можуть з мене зняти години під час лікарняного (тобто зменшити педнавантаження?). Лікарняний складає 10 днів.
На поставлене Вами питання, роз'яснюємо таке.
Відповідно до підпункту 2 пункту 81 Постанови кабінету міністрів України "Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад" від 27 серпня 2010 р. N778 обсяг педагогічного навантаження вчителів визначається відповідно до законодавства керівником закладу і затверджується у державних і комунальних закладах відповідним органом управління освітою, у приватних закладах - засновником (власником).
Відповідно до ст. 49 Закону України "Про вищу освіту" Максимальне навчальне навантаження педагогічних працівників не може перевищувати 720 годин на навчальний рік. Види навчальних занять, що входять до навчального навантаження педагогічного та науково-педагогічного працівника відповідно до його посади, встановлюються вищим навчальним закладом в індивідуальному плані працівника.
Згідно з пп.2 ч.2 ст.25 Закону України "Про загальну середню освіту" - перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням законодавства України про працю.
Тобто, відповідно до вищеперерахованих нормативних актів зміна педагогічного навантаження встановлюється у індивідуальному навчальному плані працівника на наступний навчальний рік і може змінюватись лише у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за Вашою письмовою згодою.
Відповідно до п. 1 ч. 1 та ч. 2 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням"; ст. 2 Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування"; розділу 2 Інструкції "Про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян", затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я від 13.11.2001 року № 455 - встановлюється Тимчасова непрацездатність унаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві на увесь період тимчасової непрацездатності до її відновлення або до встановлення групи інвалідності медико-соціальною експертною комісією (МСЕК). Перші п'ять днів тимчасової непрацездатності лікарняний оплачуються за рахунок коштів підприємства, установи, організації за правилами, встановленими Порядком оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України і, починаючи з шостого дня - за рахунок коштів Фонду з тимчасової втрати працездатності.
Відповідь підготувала студентка Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі (УДУФМТ) - Федькевич Наталя Михайлівна.
Куратор, юрисконсульт відділу юридична клініка "Надія" при УДУФМТ - Ніколенко Артем Євгенійович.
Якщо Ви потребуєте правової допомоги з будь-яких питань відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності отримання правової допомоги з питань освіти або будь-яких інших питань, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Надія" наживо, по буднях з 15:00 до 18:00 за адресою: м. Київ вул. Чигоріна 57. Або за телефоном (44) 528-75-06.
|
|
Меню сайту
Статистика
Онлайн всього: 7 Гостей: 7 Користувачів: 0
|