ВМРК

Вівторок, 17 Грудня 2024, 07:32:35

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід


Шнобелівські премії-2013
        У США 23-й раз вручили так звані Шнобелівські премії, якими щорічно нагороджують авторів найбільш екстравагантних ідей і абсурдних наукових досліджень.
       Церемонія нагородження за традицією пройшла у Гарвардському університеті, що в місті Бостон. 
       Цього року нагородами відзначено відкриття орієнтації жуків-гнойовиків за зірками, дослідження можливості ходіння по воді на Місяці, а також політичні дії президента Бєларусі Олександра Лукашенка
       Шнобелівська премія (Ig Nobel Prize), заснована у 1991 році американським журналом "Аннали неймовірних досліджень" (Annals of Improbable Research), присуджується щорічно за наукові досягнення, "які спочатку викликають сміх, а потім змушують задуматися".
       Публіці оголосили, що лауреати премії одержать молоток (у коробці під склом), записку на аркуші паперу, де рукою Нобелівського лауреата було написано IgNobel 2013, "а також 10 трильйонів доларів! Зімбабвійських. Одною купюрою". Причому нагороди вручали "справжні" Нобелівські лауреати. Цього року премію вручили у 10 номінаціях.

                                                            Медицина: миші-сердечники й опера
       
       Премію з медицини отримала група японських і китайських учених, які вивчали вплив опери на мишей, яким зробили трансплантацію серця. Автори дослідження, опублікованого в Journal Cardiothoracic Surgery, вийшли на сцену в костюмах мишей, стискаючи в руках великі плюшеві серця, і виконали кілька тактів з "Травіати".

                                                             Психологія: алкоголь і привабливість

       Науковці з Франції, Голландії та Польщі були визнані гідними премії за підтвердження того, що ті, хто вважає себе п'яним, заодно вважає себе привабливим.

                                                                 Біологія та астрономія: зірки і жуки

       Вчені зі Швеції, Німеччини, Австралії та ПАР довели, що жуки, якщо вони заблудилися, знаходять дорогу додому, орієнтуючись за Чумацьким шляхом. Раніше вчені вважали Місяць головним орієнтиром для африканських жуків. Однак потім вони виявили, що жуки добре знаходять дорогу і в безмісячні ночі. Зрештою, вони з'ясували, що комахи орієнтуються не за окремими зірками, а за всім Чумацьким шляхом, про що науковці написали в журналі Current Biology.

                                                  Безпека та інженерія: метод захисту від захоплення літака

       Американець Гастано Піццо, який помер у 2006 році, був визнаний гідним премії за свій винахід: систему захисту від загарбників літаків. Ця система викидає терориста через спеціальні двері-пастку, за якою він автоматично упаковується і викидається з парашутом через люк. Викликана через радіосигнал поліція чекатиме зловмисника на землі.

                                                               Фізика: ходіння по воді на інших планетах

       Премію з фізики присудили групі вчених за публікацію у журналі PLoS ONE, де вони довели, що деякі люди могли б бігати по поверхні води в ставку - за умови, що вони самі й ставок знаходилися б на Місяці.

                                                                            Хімія: цибуля і сльози

       Премію з хімії отримала група вчених з Японії, які довели, що біохімічні процеси, що змушують людей плакати при нарізанні цибулі, складніші, ніж вважалося раніше.

                                                                  Археологія: перетравлювання землерийки

        Браян Крендолл і Пітер Стал провели експеримент із проковтуванням недовареної землерийки і подальшим дослідженням долі її рештків. Вони намагалися визначити, які кістки землерийки можуть перетравитися людиною, а які ні.

                                                                Президент Бєлорусі став лауреатом премії миру
        Нагороду в цій номінації присудили Олександру Лукашенку "за перетворення публічних оплесків у незаконну дію" і білоруській поліції "за арешт однорукої людини за оплески".

                                                             Теорія ймовірності: встане чи ляже? 

        Група вчених з Шотландії одержала премію за два пов'язаних відкриття. По-перше, чим довше корова лежить, тим більша ймовірність, що вона встане. По-друге, якщо корова встала - дуже складно передбачити, коли ж вона ляже.

                                                        Охорона здоров'я: епідемія ампутацій пенісів

        Група таїландських медиків, які не змогли прибути на церемонію, отримала нагороду за розроблені медичні методи, які варто використовувати при "епідемії ампутацій пенісів у Сіамі", за винятком випадків, коли частину пенісу з'їла качка.
Категорія: Funny п'ятниця | Додав: Muhaulyk (08 Жовтня 2013)
Переглядів: 295 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Категорії розділу

Авторські [0]
Funny п'ятниця [8]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6

Статистика


Онлайн всього: 9
Гостей: 9
Користувачів: 0