ВМРК

Вівторок, 30 Квітня 2024, 02:24:19

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | | Реєстрація | Вхід


21:01:27
Нахил осі Землі був викликаний серією космічних зіткнень
        Як показують результати безлічі наукових досліджень, Земля, якою ми її знаємо, з'явилася під впливом гігантських космічних зіткнень. Метеорити та астероїди, які постійно бомбардували нашу планету на ранніх етапах її історії, вплинули на те, як вона виглядає сьогодні.
        Один із сучасних дослідників Грант Янг (Grant Young) з університету Західного Онтаріо (Unіversіty of Western Ontarіo, Канада) висунув гіпотезу, згідно з якою земна вісь нахилилася внаслідок не одного, а відразу декількох зіткнень. Докладний виклад ідеї Янга можна знайти в його статті, опублікованій в журналі GSA Today.
        Свою наукову діяльність Янг присвятив вивченню геологічного періоду Едіакарія, що тривав від 635 до 541 млн років тому. Вчений стверджує, що ознаки значної зміни в характері пір року та земному кліматі відзначаються саме тоді і найкраще тому пояснення, згідно з Янгом, це той факт, що близько 540 мільйонів років тому в Землю врізалося невелике небесне тіло, яке викликало нахил земної осі.
        Правдоподібне зіткнення сталося через мільйони років після того, як на нашу планету налетів астероїд розміром майже з Марс, через який від неї відколовся великий шматок і перетворився на наш супутник – Місяць. За розрахунками вчених, розкол Землі повинен був відбутися близько чотирьох мільярдів років тому.
        Зазначимо, що обидві гіпотези все ще потребують доказів і не є єдиними прийнятими в науковому світі.
        Чи правдиві гіпотези, але саме 540 млн років тому на Землі почали відбуватися дивні зміни. До того моменту пори року ділилися лише на зиму та літо, що різко змінювали одне одне, а поверхню планети населяли лише найпростіші одноклітинні організми. Однак пізніше все змінилося. Практично відразу ж після ймовірного зіткнення на Землі з'явилися перші багатоклітинні та пори року.
        "Я переконаний, що зіткнення з небесним тілом запустило процес еволюції багатоклітинних", – говорить Янг.
        Однак це було далеко не перше і не останнє зіткнення Землі з небесним тілом. Під час першого зіткнення, яке спричинило за собою виникнення Місяця, наша планета опинилась майже на боці. Через це на полюсах встановився помірний клімат і піврічні "дні", а на екваторі стало значно холодніше.
        Цим сценарієм Янг спростовує гіпотезу Землі-сніжка, згідно з якою колись уся поверхня планети була вкрита льодом. Спочатку ця гіпотеза була сформульована, щоб пояснити сліди льодовиків у тропічних широтах, проте Грант Янг переконаний, що його припущення набагато більш правдоподібне.
        Сьогодні вісь Землі хоч і нестабільна, але все-таки не лежить на боці: її нахил складає близько 23,5 градусів. До такого стану планету привело ще одне зіткнення, що трапилося 570 мільйонів років тому.
         Як докази своєї ідеї Янг наводить наявність так званої ізотопної аномалії, яка присутня у всіх породах, вік яких становить близько 580 млн років. Ці аномалії вказують на значну зміну атмосфери та океанів, які сталися пізніше, і стали каталізатором до виникнення тваринного життя. Учені в усьому світі визнають, що ці камені дещо незвичайні, але не можуть поки що пояснити чому.
         Колеги Янга, які не брали участі в дослідженні, сприйняли запропоновану гіпотезу скептично, оскільки ніяких інших ознак зіткнення, крім вище перелічених, немає. Однак гіпотеза Землі-сніжка також не влаштовує вчених.

 за матеріалами: Вести.ru
Переглядів: 481 | Додав: Muhaulyk | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Жовтень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Наше опитування

Яка Ваша країна?
Всього відповідей: 16

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0