ВМРК

Вівторок, 17 Грудня 2024, 09:36:50

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід


Креативне резюме: Як використовувати інфографіку
       У пошуках роботи може допомогти творче резюме.
       Якщо у вимогах до вакансії серед основних і обов'язкових є такі, як "креативний підхід", "творче мислення" і "вміння знаходити нестандартні рішення", то запорукою отримання бажаної роботи може стати креативне резюме, наприклад, з використанням інфографіки. Тут треба бути обережним і сто разів подумати, чи дійсно Вам це треба. Але якщо ви вже вирішили креативити ...
         Інфографіка - це ... 
        Це інформація, передана графічно. Та ж карта метро на склі вагона - приклад інфографіки в житті. А в резюме це найчастіше діаграми, схеми тощо. Наприклад, так зване "кар'єрне дерево", де кожна "гілка" - місце роботи, "гілочка" - посада, а тривалість роботи на займаній посаді визначається за кількістю "листя".
        Головна перевага такого резюме - оригінальність, наочність і можливість чітко і швидко представити в стислому вигляді великий обсяг інформації. Але! Є одне велике але: важливо вміти будувати інфографіку так, щоб вона дійсно була зрозумілою і наочною.
        Через порівняну новизну використання в резюме, інфографіка дозволяє виділитися серед інших шукачів. У той же час, не всі українські рекрутери позитивно ставляться до "нетрадиційних" резюме. Тому серед резюме вітчизняних шукачів повністю інфографічних практично не зустрічається: в основному використовуються окремі графічні елементи - та й ті, якщо шукачі претендують на творчі посади.
         Не варто витрачати час на "візуалізацію" претендентам на професії "серйозні" (бухгалтери, лікарі тощо), щоб не здатися "легковажним", а також пасивним здобувачам, які шукають роботу, виключно розмістивши резюме на job-сайті (наприклад , щоб просто "промацати грунт"). Що стосується другого, то інфографічне резюме практично неможливо додати на портали з пошуку роботи. Зате воно ідеально підходить для соціальних мереж і розсилки по e-mail.
          Інфографіку для свого резюме необов'язково "малювати" з нуля: в інтернеті сьогодні можна знайти чимало сайтів з шаблонами, які після введення потрібних даних видадуть Вам готове інфографічне резюме (щоправда, загалом, вони англійською). Проте "шаблонний" підхід не варто використовувати дизайнерам та інших фахівцям, які заробляють на хліб роботою з різними графічними редакторами або видавничими системами: їм доведеться демонструвати власні вміння.
Коли вона на шкоду
         Інфографіка шкодить, якщо:
- використовується непродумано і без конкретної мети: жодного елемента "для краси", кожен повинен виконувати певну функцію (наприклад, як спосіб скоротити текст, замінивши його графічною схемою тощо);
- її занадто багато: краще поєднувати її з традиційним текстом, при цьому сама графіка використовується для більш важливих моментів трудової біографії (наприклад, картинка "кар'єрне дерево" + текст "народився, хрестився, одружився, захоплення"), в принципі, на все резюме достатньо одного, але грамотно оформленого графічного елемента;
- відсутні необхідні пояснення до неї;
- в ній використовуються дуже яскраві кольори або кольорів занадто багато: бажано, щоб колірна гама була стриманою і неконтрастною.

Переклад Широкової Наталії



Джерело: http://www.rabota.ua
Категорія: Корисна | Додав: Muhaulyk (20 Липня 2013)
Переглядів: 701 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Категорії розділу

Корисна [20]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування

Яка Ваша країна?
Всього відповідей: 16

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0