ВМРК

Вівторок, 17 Грудня 2024, 05:32:44

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | | Реєстрація | Вхід


18:27:03
Відчуття провини допомагає стати начальником
       Учені довели, що люди, схильні до самобичування за вчинену провину або невчинені дії, як правило, займають активні позиції в колективі і стають відмінними управлінцями. Саме такі характеристики отримували учасники дослідницьких опитувальників, що взяли на себе провину в більшості пунктів. У той же час відчуття сорому, яке здавалося б, має багато спільного з відчуттям провини, відрізняється своєю деструктивностью. 
       Ребека Шаумберг зі Стенфордської школи бізнесу (США) вирішила зрозуміти, чому в колективі завжди знаходяться особи, які добровільно беруть на себе організацію корпоративних різдвяних вечірок, збирають гроші на подарунок колезі й залишаються на роботі до пізнього вечора п'ятниці. На думку вченої, люди беруть на себе відповідальність, оскільки відчуватимуть себе винуватими, якщо не зроблять цього. "Це у своєму роді очікування почуття провини, яке підштовхує людину до дії", – пояснила дослідник. 
       Ребека Шаумберг разом зі своєю командою розробила опитувальник, що включає опис різних непростих ситуацій, з яких людині-учаснику вдалося вийти безкарно, але зі шкодою для інших. 
       Наприклад, "ви пролили вино на білий килим, і прикрили його стільцем", "вам дали дуже багато здачі, після того, як ви розплатилися грошима компанії, і ви взяли зайве собі", "ви збрехали, і вас не розкусили". Питання було в тому, чи відчуватиме людина розкаяння совісті у разі провини, покарання за яку вдалося уникнути. 
       Найчастіше галочку в графі "відчуватиму провину" ставили учасники, які займали менеджерські позиції. Шаумберг пов'язує відчуття провини з відчуттям відповідальності за інших. 
       Психолог з Університету Карнегі-Меллон (США) Тайя Коен переконливо просить не плутати з об'єктом її дослідження відчуття сорому, яким якраз зловживати не слід. Тоді як відчуття провини – це реакція на свою негідну поведінку, сором – глобальніше відчуття, направлене на незадоволеність собою в цілому, яке незмінно знижує самооцінку. 
       "На відміну від відчуття провини, яке змушує людину аналізувати свої дії й заздалегідь запобігати помилкам, сором посилює ситуацію. Сором'язлива людина спробує лише приховати погані сторони, а не виправити їх", – упевнена Коен.

  за матеріалами: NEWSru
Переглядів: 2420 | Додав: Muhaulyk | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Листопад 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Наше опитування

Якій музиці ви надаєте перевагу?
Всього відповідей: 14

Статистика


Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0