ВМРК

Середа, 01 Травня 2024, 07:48:55

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | | Реєстрація | Вхід


21:17:25
Вчені прочитали найдавнішу ДНК людини
        Група дослідників з Німеччини, Іспанії та Китаю прочитала найдавніший мітохондріальний геном представника роду Homo. Подробиці наводяться в статті для журналу Nature, а коротко її зміст переказує офіційний сайт німецького Товариства Макса Планка (ФРН).
        Учені вивчили рештки, виявлені в розкопі Сьєрра-де-Атапуерка, печерах Сіно-де-лос-Уесос (буквально "кістяна яма") на території Іспанії. На основі огляду знайдених кісток дослідники зробили висновок, що вони належать як мінімум 28 індивідам, що жили не пізніше 300 тисяч років до нашої ери. Всі кістки були описані як такі, що належать Гейдельберзькій людині й раніше генетикам не вдавалося виділити з настільки стародавніх рештків достатньо ДНК для аналізу.
         Відкриття стало можливим завдяки тому, що група Маттіаса Мейера з інституту еволюційної антропології Товариства Макса Планка розробила методику, яка дозволила успішно виділити ДНК із мітохондрій і прочитати її нуклеотидну послідовність. Метод спочатку випробували на матеріалі з кісток печерного ведмедя, знайденого в тому ж місці, а потім застосували для дослідження двох грам порошку з кісток Гейдельберзької людини.
         Аналіз мітохондріальної ДНК дозволив зробити ряд висновків. По-перше, судячи з кількості мутацій, всі рештки слід датувати періодом близько 400 тисяч років до наших днів. По-друге, люди з іспанської печери порівняно недалеко пішли від спільного з Денисівською людиною предка. Вчені підкреслили, що новий метод аналізу важливий сам по собі, оскільки він дозволяє більш детально вивчити ряд знахідок, що належать до проміжку часу в кілька сотень тисяч років і за рахунок цього точніше визначити шлях еволюції людини. Зараз вік найдавнішої ДНК, послідовність якої вдалося встановити, становить 700 тисяч років: влітку 2013 року генетики змогли прочитати геном предків сучасних коней.
         Відновлення еволюційного дерева ускладнюється декількома факторами. Це недолік даних (не всі рештки збереглися і тим більше були знайдені вченими), деградація біологічних молекул (що не дозволяє застосовувати молекулярно-генетичні методи) і нелінійність родоводу людини. Наприклад, статус неандертальців довгий час залишалося спірним: і тільки нещодавно вдалося з'ясувати, що частина їх генів перейшла предкам сучасної людини, але лише на території Євразії. Африканська популяція Homo sapiens залишилася "чистокровною".

 за матеріалами: Lenta.ru
Переглядів: 287 | Додав: Muhaulyk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Грудень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Наше опитування

Яка Ваша країна?
Всього відповідей: 16

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0